Як у Черкасах перевіряють кавуни на нітрати (відео)

18 липня 2019, 22:36

фото тематичне

У Черкасах сьогодні працівники лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи перевіряли баштанні на вміст нітратів. Таку процедуру проходить кожна нова партія товару, повідомляє "Суспільне".
- Раз на тиждень купуємо. Диня ця класна, солодка, ми її вже купували. А кавунчик оцей без насіння, то кавунчик теж добрий, - розповідає черкащанка Людмила Кожум’яка,яка обирає кавун та диню.  Жінка додає – перед покупкою у продавця просить висновок лабораторії. Купує товар, лише коли переконається, що показники нітратів не перевищені.

Черкащанка Тетяна Порецька сьогодні також купує диню.
- Ще не купувала. Сьогодні перший раз купила диньку. Спробую. Не дуже боюся. Оскільки в мене чоловік – агроном, то він радить трохи почекати. Він знає, як це все вирощується.

Продавчиня Белла Джелагонія розповідає, що кожну партію баштанних перевіряє на вміст нітратів.

- Я завжди перевіряю. Це така відповідальність. Я хвилююся, щоб людям поганого не продати. Люди беруть по дві-три штуки кавунів. На вихідних я взагалі продаю дуже багато.

Перевірку кавунів і динь на Центральному ринку Черкас здійснюють працівники лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Для початку ягоди розрізають на шматочки. Потім декілька з них перетирають через спеціальне сито. В отриманий сік з м’якоттю лаборанти додають хімічні реактиви та ставлять рідину на магнітну мішалку. За декілька хвилин потому нітратомір показує результати експертизи.

- Допустима норма вмісту нітратів для кавунів 90 міліграм на кілограм, для динь – 60. У разі перевищення норми, із реалізації знімають усю партію товару – розповідає працівниця лабораторії – Тетяна Носенко.

- Цього року нами було виявлено один випадок динь, які перевищували норму. Ми їх забракували. Про те склали відповідний акт. А кавуни в цьому році йдуть гарні. Із гарними показниками. Як почали завозити кавуни й дині, то реалізатори приносять і ми досліджуємо, - каже Тетяна Носенко.

Коментарі

Вгору