8 листопада був останній день роботи поліцейських комісій по відбору кандидатів до поліції. Голова ЧММГО “Демократичні перетворення України” Михайло Малінін як представник громадськості узяв участь у роботі однієї з комісій і у Facebook поділився враженнями.
“Плюси”:
– багато активних громадських діячів і активістів, в тому числі й ті, які були членами Громадської Ради при обласному управлінні міліції долучились до цього процесу, тому можна сподіватись, що процес пройшов чесно і прозоро;
– серед кандидатів у поліцейські були дійсно “зірки”, зокрема, серед кандидатів, які потрапили на “мою” комісію був і чемпіон України з кікбоксингу (він же кандидат в майстри спорту з кікбоксингу), і переселенець з Криму (він же вчитель фізичного виховання), і два “атошника”, один з них розвідник, були й толкові жінки та дівчата. Саме такі люди сподіваюсь назавжди змінять на краще не тільки імідж, але й зміст українського слуги правопорядку (бо результати відбору ще не відомі).
“Мінуси”:
– процес проходив чесно, прозоро, із залученням громадськості, але не по ЗАКОНУ… Це, мабуть, і є найбільший мінус. Чому так трапилось обгрунтованої відповіді, так і не вдалося почути. На інструктажі, який проводили для громадських активістів та психологів перед початком роботи поліцейських комісій відповіли наступне: “Так мы делали в 12 городах Украины”…
Далі даю посилання на чинний Закон України “Про національну поліцію”, так відповідно до ст. 51
“До складу поліцейської комісії територіальних органів поліції входять п’ять осіб:
1) один представник, визначений Міністром внутрішніх справ України, не з числа поліцейських;
2) один представник, визначений керівником поліції;
3) один представник, визначений керівником відповідного територіального органу (закладу, установи) поліції;
4) два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Київською міською радою, Севастопольською міською радою з числа осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.
4. Основними повноваженнями поліцейської комісії є:
1) проведення відбору (конкурсу) на службу в органи (заклади, установи) поліції, крім прийому на навчання до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських;
2) проведення конкурсу для призначення на вакантну посаду”.
По факту працювало 6 комісій 3, 4, 5 грудня і півдня 7 грудня. До складу комісій входило два психологи, представник поліції і один-два представники громадськості (їх кількість могла варіюватись). Чи можуть бути, якісь юридичні наслідки такої “нестиковки” мені складно судити. Юристи краще в цьому розбираються”.
Малінін упевнений – найголовніше попереду, бо дуже важливо, наскільки чесно, відкрито і по закону буде проходити переатестація діючих міліціонерів.
“Дуже важливо, щоб в нову поліцію НЕ ПОТРАПИЛИ старі кадри із заплямованою репутацією, а можливо навіть і заплямованим кров’ю міліцейським мундиром. Адже значна частина міліціонерів в тому числі і слідчих, які “відзначились” під час майданівських подій у Черкасах: під час підняття прапору Євросоюзу біля Черкаського міськвиконкому, показу фільму “Відкритий доступ”, так званого штурму Черкаської ОДА, подій на дамбі, погрому автомайдану та інших подіях і досі працюють в міліції, ой вибачте в поліції, тільки тепер у них є приставка “в.о” виконувач обов’язків поліцейського… У більшості юридично їхня вина не доведена, тому, на жаль, у них є всі шанси, пройти переатестацію, – зауважив громадянський діяч. –
Але все-таки хочеться завершити на позитиві, бо дуже-дуже хочеться вірити, що нова поліція, буде “новою” в усіх смислах цього слова”.
Нагадаємо, що в Черкасах уже завершився відбір патрульних поліцейських. Попереду в курсантів – 9 тижнів навчання, яке має розпочатися 21 грудня. Старт роботи патрульної поліції в Черкасах запланували у лютому 2016 року.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram