Історія черкаського Хатіко або Як собака врятував життя своїй господині

15 серпня 2018, 20:03

Історія черкаського Хатіко або Як собака врятував життя своїй господині

У вівторок, 14 серпня, у Черкасах 41-річна жінка, потрапила до каналізаційного люка. Подія сталася, коли жінка, прямуючи за своєю вівчаркою, не помітила серед нескошеної трави відкритого люка до якого згодом впала. Про це на своїй сторінці у "Facebook" повідомив речник УДСНС України у Черкаській області Костянтин Проценко.

Опинившись серед рештків будівельного сміття на дні колодязя, травмована та перелякана жінка почала звати на допомогу. На жаль, почути її голос з-під землі на пустирі між двома будівельними майданчиками новобудов було неможливо. Попри панічний напад та сильний біль від отриманих травм, жінка здогадалася набрати “101”.
Спілкуючись із потерпілою, диспетчер служби порятунку, одразу зрозуміла усю складність ситуації.

Історія черкаського Хатіко або Як собака врятував життя своїй господині

Перебуваючи у темряві під землею, потерпаючи від страху та болю, жінка втратила орієнтування і постійно плуталась у визначенні навіть приблизного свого свого місця перебування. З'ясувавши, що жінка зазвичай вигулює собаку між вулицями прикордонника Лазоренка та Тараскова, диспетчер оперативно-координаційного центру спрямувала до цього району рятувальне відділення.

Шукаючи інші можливості для порятунку потерпілої, застосувавши спеціальні психологічні методики, фахівець ДСНС, підтримуючи із жінкою постійний звязок, зуміла не лише заспокоїти її, а й налаштувати на практичну співпарцю.

Історія черкаського Хатіко або Як собака врятував життя своїй господині

Під час спілкування, з'ясувалось, що увесь час від падіння, поруч із отвором колодязя, чекаючи на господарку сидить її собака. Виконуючи поради диспетчера, потерпіла подала своїй вівчарці Алісі, команду, - “Голос”!
Рятувальники, які для кращого огляду місцевості піднялися на висоти кількох будівель почули собачий гавкіт, що дозволило їм визначити місце події.

Розумний пес не залишив господиню в біді, і лаяв аж поки на його голос до місця події не вийшли рятувальники. Піднявши потерпілу на поверхню, фахівці ДСНС передали її до рук лікарів. Після первинного медичного огляду, жінку, що скаржилася на біль у грудях та ногах, каретою швидкої допомоги було доставлено до лікарні.

Вгору