Як продовжити чи оформити інвалідність під час дії воєнного стану: роз’яснення МОЗ

15 серпня 2023, 07:43

МОЗ нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Якщо людині потрібно встановити інвалідність, але вона не може прибути на огляд, — МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії медзакладу. 

"Якщо за якихось обставин ви або ваша дитина не можете пройти обстеження для експертизи ЛКК й направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування", - зазначають у МОЗ.

Усі соціальні виплати та пільги зберігаються до закінчення строку проходження повторного огляду. 

У штатному режимі працюють лише ті медико-соціальні експертні комісії, що знаходяться на підконтрольній уряду України території. Спільно з органами соціального захисту вони допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у питаннях проходження медико-соціальної експертизи. На тих територіях України, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинено. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території. 

Зазначимо, із дійсними контактами МСЕК можна ознайомитися ТУТ або за номером телефону «гарячої лінії» МОЗ: 0 800 60 20 19. 

Питання регулювання соціальних виплат людям з інвалідністю належить до компетенції Міністерства соціальної політики України. Тож у разі питань можна звертатись на номер 15-39 або на «гарячу лінію» Національної соціальної сервісної служби України (Нацсоцслужба) – (044) 289- 87-89.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору