Як правильно вибрати одяг та навчальні приладдя школярів?

06 серпня 2015, 08:05

383826833

Перед початком навчального року у батьків виникають проблеми щодо купівлі одягу, взуття шкільних приладь дітям. Тому необхідно врахувати наступні поради гігієністів. Про них «Нова Доба» дізналася в Держсанепідслужбі в Черкаській області.

Одяг необхідний для захисту людини від несприятливих чинників навколишнього середовища, зумовлює тепловий комфорт, сприяє доброму самопочуттю. Хоча люди приділяють більше уваги його естетичному аспекту, гігієнічне значення одягу є найважливішим для здоров'я організму.

В Україні для всіх школярів рекомендована шкільна форма, яка дисциплінує, дає відчуття команди. Вона повинна бути перш за все зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їхньому віку, зросту тощо.

Одяг дітей не повинен бути тісним, надто довгим і надто широким, не стискати судин і внутрішніх органів, не порушувати функціональних можливостей опорно-рухового аппарату. Дитина повинна мати можливість легко вдягатися і роздягатися, її одяг має бути гарним і повинен виховувати естетичний смак. Правильна статура у дитини буде за умови, коли основна частина одягу рівномірно розподілятиметься на плечовому поясі.

Особливо високі вимоги висувають до тканин, з яких виготовляється дитячий одяг. Синтетичні матеріали можуть несприятливо вливати на організм дитини, тому їх можна використовувати лише у поєднанні з натуральними волокнами і за умови суворої регламентації відсоткового вмісту до інших матеріалів різного призначення.

Україна не має стандарту на шкільну форму. Але є санітарно-гігієнічні правила та норми вкладання хімічних волокон в матеріали для дитячого одягу та взуття СанПіН № 42-125-4390-87. У ньому прописані гігієнічні вимоги до дитячого одягу, а саме чітко нормовано вміст хімічних та натуральних волокон в залежності від розміру одягу дитини.

Крім цього в Україні діє стандарт ДСТУ 4239:2003 "Матеріали та вироби текстильні шкіряні побутового призначення. Основні гігієнічні вимоги", де регламентується допустимий рівень шкідливих речовин у матеріалах для одягу дорослих та дітей для запобігання проникнення на наші ринки продукції сумнівної якості. Стандарт відповідає вимогам європейських екологічних стандартів Eko-Tex Standart 100 в частині показників екологічної безпеки текстильних та шкіряних матеріалів.

Як же купити форму, яка була б якісною, а основне - зручною та комфортною для дитини?

Перш за все при купівлі шкільного одягу батькам необхідно звернути увагу на маркування одягу, яке міститься на ярлику. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити підприємства-виробника. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг. Віддавайте перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон.

Пам’ятайте, на виробі є додатковий ярлик у вигляді стрічки, який вшитий у шов виробу, де нанесені символи по догляду за ним. Таке маркування є гарантія того, що перед вами товар, виконаний добросовісним виробником. Не варто купувати шкільний одяг, якщо маркувальний ярлик закріплений булавкою або просто відсутній.

Коли йдете купувати ранець, рюкзак чи портфель, обов'язково візьміть із собою дитину для того, щоб приміряти його та врахувати бажання дитини. Вибираючи між ранцем, портфелем, рюкзаком і сумкою, найкраще зупинитись на ранці.

На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту. Привчає його знаходитись у правильному положенні, при цьому має, як правило, більшу кількість необхідних кишень. Рюкзак також не кращий вибір для малюка, оскільки в нього м'яка спинка. Цей варіант більше підійде для старших школярів. А сумка на одній лямці - є серйозною причиною викривлення хребта.

Ранець повинен мати тверду ортопедичну спинку, що добре прилягає до спини, дозволяє оптимально розподіляти навантаження на плечовий пояс.

Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота - 30 см., вага разом із вмістом повинна становити не більше 15 % від ваги школяра, а в молодших класах - 10 %.

Лямки ранця повинні регулюватися, їх доведеться підтягувати або відпускати в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився суворо на спині, а ніяк не нижче попереку.

Вибираючи матеріал, з якого виготовлений ранець, краще зупинити свій вибір на матеріалі з водонепроникної, міцної, наприклад, нейлонової тканини, тоді він буде стійкий до кліматичних умов, у випадку забруднення його можна буде без проблем випрати. Для визначення стійкості забарвленості - проведіть з натиском по поверхні ранця вологою світлою ганчіркою. Сліду від фарби не повинно бути, якщо залишилися кольорові плями - краще не купувати цей ранець. Всі шви на виробі мають бути без пропусків стібків. Кінці швів повинні бути закріплені. Шви та окантовки ранця не повинні бути грубими та врізатися в тіло дитини, всі замки та блискавки повинні легко закривались і відкривались щоб не привести до травми.

Зверніть увагу на етикетку, де повинні бути рекомендації щодо віку дитини, якій рекомендовано цей виріб.

Пам’ятайте - вся продукція для дітей, яка виготовляється та реалізується у торгівельній мережі повинна мати висновки державної санітарно-гігієнічної експертизи, що засвідчують безпечність даного товару для здоров'я вашої дитини.

Ваш першокласник так швидко підріс! Задумались про нове ліжко? Не переплачуйте зайве - купіть ліжко зі складу. Ми задовольнимо будь-які ваші забаганки!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору