Як під Черкасами готують саперів для сходу (фоторепортаж)

24 лютого 2016, 16:52
IMG_0721

Фото Про все

В Оршанецькому навчальному центрі Державної прикордонної служби розпочали підготовку саперів. Прикордонників навчають розміновувати вибухівку, знешкоджувати розтяжку, виявляти міни, а також самостійно їх встановлювати. Подібний саперський курс пройшло вже кілька груп, наразі кількатижневе навчання в Навчальному центрі завершують ще восьмеро прикордонників з різних областей України. Хлопці вже освоїли теорію й тепер вимуштровують її на практиці.

IMG_0714

Фото Про все

Саперська робота надскладна, кажуть прикордонники, але в нинішніх умовах війни подібні навички дуже дважливі.

IMG_0694

Фото Про все

IMG_0710

Фото Про все

- Хлопці навчаються і мінувати, і розміновувати. До нас вони прибули із різних управлінь, - розповідає офіцер-викладач з інженерної підготовки, майор Сергій Левчук. – Сімдесят відсотків навчання займає теорія, а зараз ми вже п’ятий день відпрацьовуємо все на практиці. Потім вони отримають документ про проходження допідготовки вивчення інженерних боєприпасів та вибухових речовин. Без таких спеціалістів не відбувається жодна операція на сході.

IMG_0703 (1)

Фото Про все

IMG_0736

Фото Про все

Вчаться хлопці на навчальних мінах та розтяжках, але добре розуміють, що в реальності доведеться працювати із бойовими вибуховими предметами. Тим паче, що ворог постійно вдосконалює свою вибухову зброю.

IMG_0764

Фото Про все

IMG_0757

Фото Про все

- Складно як встановлювати вибухівку, так і розміновувати. В усьому є свої нюанси. Наприклад, під час закладання вибухових предметів не можна допускати жодного промаху, аби прилад не спрацював. А коли розміновуєш, то ніколи не знаєш, яку хитрість застосував той, хто встановлював міну чи будь-яку іншу вибухівку, - говорить Володимир, який приїхав до Оршанця із Західної України.

IMG_0749

Фото Про все

IMG_0748

Фото Про все

Хлопці добре розуміють, що їхня робота як саперів дуже необхідна.

- Зараз це дуже важливо, бо на сході вибухівки дуже багато й розставляють її хаотично. Мінних карт немає, а це дуже небезпечно, - додає інший хлопець.

IMG_0783

Фото Про все

Більшість з групи в бойових ситуаціях ще не були, але кажуть, що після такого проходження навчального курсу будуть готові і до реальних розмінувань та заміновувань.

IMG_0787

Фото Про все

Коментарі

Вгору