Як не “спалити” побутову техніку через несподівані вимикання світла

17 грудня 2014, 10:12

1

В Умані кожного дня двічі, а то й тричі вимикають електроенергію на 2-3,5 години. Уманчани в соцмережах скаржаться на згорілі побутові прилади. І якщо держава не може вирішити проблему вимикань, то кожен зможе вирішити це самостійно – убезпечивши свої домівки. Вихід із ситуації є – «домашні» електростанції, акумулятори та  стабілізатори напруги, інформує Вечірня Умань.

Як зберегти техніку, здобути енергонезалежність в квартирі та приватному будинку розповів Артур Устенко, експерт магазину «Прогрес-Електро».

Акумулятори –  на сторожі квартири

- Ваша енергонезалежність – у ваших руках. – розповідає Артур Устенко. Є кілька варіантів. Бензогенератор в квартирі буде не найкращим. Він дуже голосно працює, як невеличкий тракторець. Тому в  квартирі виробляти електроенергію навряд чи вийде. Тож краще в такому випадку використовувати акумулятори.

Для освітлення квартири можна використовувати ліхтар для точкового освітлення (50-250 грн). Або ж акумуляторний світильник. Коштує він від 100 до 600 грн. Він є найбільш оптимальним варіантом, оскільки може за невеликі гроші освітлювати кімнату 4-20 годин.

- "Електронезалежність" у квартирі можна досягнути завдяки блокам безперебійного живлення з потужними акумуляторами (UPS). Це досить серйозне обладнання, яке дає можливість господарю користуватись всіма електроприладами у звичному режимі. Мінімальна комплектація надасть живлення газовому або твердопаливному котлу на 1-6 годин. Максимальна обмежена тільки фантазією і фінансовими можливостями, - продовжує Артур.

Тим часом уманчани діляться виходом. Найдешевший з них – поєднання недорогого джерела безперебійного живлення і автомобільного акумулятора.
- Два роки лежав старий «безперебійник» без роботи, – розповідає в соцмережі Володимир.– Коли почали вимикати світло, викинув з нього зламаний акумулятор та приєднав до нього автомобільний акумулятор. У дружини на кухні тепер працює освітлення, телевізор, модем укртелекому, ноутбук. Вистачає на 4-6 годин.

Приватні будинки врятує генератор

Для приватних будинків найкраще підійдуть бензинові або дизельні генератори. Проте фахівці радять обирати перші.

- Для резервного живлення невеликих потужностей краще обирати бензинові генератори, так як на побутовому рівні дизельний двигун економії не принесе. А клопоту господарю може принести чимало, не завівшись в 20-градусний мороз, - ділиться з нами Артур. -  Бензинові двигуни простіші в обслуговуванні, легші, краще запускаються при низьких температурах. Ціни 4-15 тис.грн

Безперервний час роботи побутового  генератора — 4-6 годин. Після чого йому необхідно дати час охолонути.

Встановлювати генератори потрібно в закритих від сонячних променів і опадів у місцях з гарною вентиляцією, подалі від житлових приміщень.

Якщо генератор встановлюють в приміщенні, то потрібно забезпечити вивід вихлопних газів назовні. Підключати генератори повинні кваліфіковані електрики.

Також є генератори з автозапуском. Вони самі вмикаються у разі вимкнення світла.

Як захистити техніку від «згорання»

Від перепадів напруги техніку захистити можуть реле напруги, які коштують від 120 до 350 грн, або стабілізатори напруги, вартість яких від 400 до 5000 грн.

- Реле напруги бувають локальної дії або на весь будинок (квартиру). Господар з його допомогою встановлює коридор допустимих напруг, наприклад 180-250В, і якщо напруга за ці межі вийде, прилади будуть відключені від електрики, але врятовані від згорання, - продовжує Артур. – Проте більш досконалим є стабілізатор напруги. Він забезпечує  електроприладам відмінну якість електроенергії, що продовжує термін використання електрообладнання в декілька разів.

Лампочка Ілліча - ворог економії

При дефіциті вугілля на електростанціях, зменшення витрат електроенергії зможе зупинити й відключення. Проте для цього потрібно, щоб на економію звернули увагу всі. І головний "злочинець" економії - лампочка.  Справа у тому, що в сучасному світі телевізори і комп‘ютери навчилися споживати набагато менше електроенергії. Проте населення досі часто користується звичайними та галогенними лампочками.

- Я рекомендую світлодіодні лампи. – розповідає Артур Усенко. – Сьогодні це найбільш енергоефективний та надійний вихід з ситуації. Споживають вони рівно в 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні. Мають набагато довший термін служби (до 25 років). Мають гарантію 3-5 роки, і без проблем обмінюються на нові.

Лише переведення одного такого міста як Умань, де близько 30 тисяч осель, на такі лампочки, то у вечірню годину можна буде зекономити тисячі кіловат енергії. Бо навіть якщо запалити по одній сто ватній лампочці на оселю, вони споживатимуть разом 3 тисячі кіловат. А світлодіодні – лише 300. В масштабах країни, де близько 25 мільйонів осель, це – потужність усіх вугільних електростанцій країни…

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору