Як на Черкащині полюють на ялинкових браконьєрів (відео)

20 грудня 2017, 16:53

Із наближенням новорічних свят лісові патрулі переходять на цілодобові чергування. Патрулі, квадрокоптери та тепловізори напоготові – на "ялинкових" браконьєрів уже чекають у черкаських лісах. Щороку лісівники, поліція та екоінспекція ловлять на гарячому десятки зловмисників, які вирубують вічнозелені дерева та знищують майбутні ліси. Як полюють на браконьєрів на Черкащині – дізнавалися журналісти "5 каналу".

Лісівник Володимир Запорожець у діброві днює і ночує. Із наближенням новорічних свят лісові патрулі переходять на цілодобові чергування. У компетенції бригади Запорожця – чотири гектари молодих сосен, які потрібно вберегти від браконьєрів.

- Цього року ми патрулюємо чотири гектари новорічних ялинок. Вони дуже вразливі до вирубів – їх найбільше люблять браконьєри, бо вони маленькі – найоптимальніший варіант, щоб піти і зрубати, – розповідає Запорожець.

Один із способів врятувати хвойні – навмисно обламати кілька гілок. Лісівники запевняють, деревам це не шкодить.

Кілька разів на день над масивами піднімають квадрокоптер, з якого можна оглянути до п'яти гектарів лісу.

Чатують патрулі і на виїздах із лісу. Щодня перевіряють по три десятки автівок. За кожну знайдену ялинку, яку вирубали незаконно, штрафують на півтисячі гривень.

Зазначимо, що придбати новорічні дерева можна на ялинковому базарі. На Черкащині лісівники готові реалізувати 82 тисячі хвойних. Усі вічнозелені вирощені на новорічних плантаціях та мають спеціальне маркування.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору