Як можна отримати статус УБД і хто приймає рішення? 

09 лютого 2023, 20:35

З проханням отримати статус УБД звертаються до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Для цього найперше потрібно надати довідку  про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

Статус УБД отримується:

- за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців
- за особистим зверненням військовослужбовця
- за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Хто приймає рішення чи надавати військовослужбовцям статус УБД?

  • комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Їх утворюють в Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС
  • міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яка утворюється Мінветеранів у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, та стосовно осіб, що перебували в добровольчих формуваннях до набрання чинності Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.

Якщо ви потребуєте допомоги з отриманням статусу УБД, але не знаєте, які документи підготувати
чи куди їх надіслати, юристи Українського ветеранського фонду готові надати безплатну консультацію. Залишайте свої звернення: https://cutt.ly/s9Asnpo.

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаватимуться у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія - НАКО - NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.

За інформацією Українського ветеранського фонду

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору