Як черкаським водіям узаконити газову установку на автомобіль?

09 лютого 2016, 11:43

2016-02-09-431

Щоб заощадити на паливі, автолюбителі все частіше вдаються до установки газобалонного обладнання на транспортний засіб. Однак не кожен водій знає, що перереєстрація автомобіля в даному випадку обов'язкова, оскільки змінюється його вага і тип палива.

Про це інформує Черкаський регіональний сервісний Центр МВС України.

Так, згідно зі ст. 32 Закону України «Про дорожній рух», переобладнання транспортних засобів, тобто зміна параметрів конструкції транспортних засобів шляхом установки спеціального обладнання, повинна відповідати нормативам і стандартам України. Переобладнання, що призвело до зміни облікових даних транспортного засобу, повинно бути відображено в його реєстраційних документах.

Власноруч переобладнати транспортний засіб для роботи на газовому паливі забороняється. Відповідно до норм чинного законодавства, автовласники можуть звертатися до суб`єктів господарювання, які здійснюють переобладнання п`яти і більше транспортних засобів протягом року і мають свідоцтво на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб'єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і документації підприємства - виробника газобалонного обладнання.

Важливо, що робити попередній огляд або отримувати дозвіл на установку ГБО в територіальному сервісному центрі МВС не потрібно.

Протягом 10 днів після переобладнання транспортного засобу автовласник повинен звернутися в будь-який сервісний центр МВС, незалежно від місця реєстрації (фактичного проживання) і надати такі документи:

- заяву відповідної форми;
- акт прийому-передачі транспортного засобу, переобладнаного для роботи на відповідному виді палива;
- свідоцтво про погодження конструкції;
- акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації та повноваження щодо перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний проводити сертифікацію транспортних засобів, або підприємством, що має сертифікат відповідності УкрСЕПРО з установлення відповідності переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.

Нагадуємо, що територіальні сервісні центри МВС Черкаської області здійснюють прийом громадян за наступними адресами:

ТСЦ 7141 - м. Черкаси, вулиця Лесі Українки, 21;
ТСЦ 7142 – м. Умань, Ленінградське шосе, 12;
ТСЦ 7143 – м. Звенигородка, вул. Хмельницького, 15/1;
ТСЦ 7144 - м. Корсунь-Шевченківський, вул. Енгельса, 4а;
ТСЦ 7145 – м. Золотоноша, вул. Відродження, 16.

Коментарі

Вгору