Як черкаським водіям підготувати свій автомобіль до зими

13 листопада 2016, 15:18

c1ce51fc06f21985c39260b21d0036e2

В зимовий час автомобіль працює у складних, а іноді навіть в екстремальних умовах. Тож і підготовка до експлуатації автомобіля в зимовий період вимагає від власника особливої уваги та вкладень. Для того, щоб залізний кінь не зламався і не підвів вас, сайт vikka.ua спільно з фахівцями підібрав кілька простих, але тим не менш важливих процедур з підготовки.

Керівник автомобільного клубу "Черкаси" Андрій Яроменко радить водіям вчасно замінити гуму на колесах. "Заміна обійдеться десь до 300 гривень, а якщо при цьому замовити балансування, то доведеться заплатити близько 500 гривень. Вартість нової гуми за одне колесо у середньостатистичному авто варіюється від 1 до 5 тисяч гривень", – розповів фахівець.

Друге, на що слід звернути увагу водіям, це рідина для омивання вікон. "Літні омивачі можуть замерзнути. Їх приблизна вартість 100-150 гривень за 5 літрів. Також треба перевірити охолоджувальчу рідину, щоб там був залитий антифриз чи тосол, а не вода", – зазначив він.

Водіям бажано возити у машині шапку, рукавиці та лопату. А ось щітку, якою змітають сніг з машини, краще виносити з собою із дому. "Так само і шкребок для льоду. Якщо немає часу прогрівати авто та чекати, поки льодова кірка розтане сама, краще одразу тримати його при собі", – пояснив автоексперт.

У разі, якщо водій їздить на всесезонній гумі, йому слід проконтролювати тиск у шинах. "При зниженні температури повітря тиск спадає", – зазначає Андрій Яроменко.

В машині обов’язково треба перевірити акумулятор, бо при мінусовій температурі він працює гірше. "При сильних морозах машина може просто не завестися. Новий акумулятор вартує приблизно 2 тисячі гривень. Перевірити на СТО стан свого акумулятора коштує усього 25 гривень", – каже фахівець.

Взагалі він радить автовласникам завжди слідкувати за станом автомобіля незалежно від сезону.

Деякі водії встановлюють собі передпусковий підігрів двигуна. Це, за словами експерта, задоволення не з дешевих. До того ж є автівки, де функція підігріву встановлена одразу.

У автомагазинах Черкас лопата для очищення машини від снігу коштує від 100-150 грн. Шкребок для очистки скла від льоду в інтернет-магазині можна придбати від 25 гривень, а щітку для видалення снігу – від 31 гривні. 1 літр антифризу можна придбати за 32 гривні, а такий же об’єм рідини для омивання скла узимку мінімально коштує десь 80 гривень.

Крім того, спеціалісти рекомендують підготувати до зими ходову частину автомобіля. Тому що, як правило, амортизатори виходять з ладу поступово. Водій помічає наявність поломки вже по факту. За статистикою, 30% авто старше 5 років їздять з несправними амортизаторами.

У водіїв, в яких ще в теплу погоду були проблеми з системою запалення, із настанням морозів вони можуть посилитися. Тож при підготовці машини до зими треба звернути на них увагу.

Коментарі

Вгору