Як черкащанам обрати зимові шини для свого автомобіля

08 листопада 2016, 21:15

ne-tyanite-rezinu-kak-vybrat-zimnie-shiny-12

Для автомобілістів зима настає не 1 грудня за календарем, а набагато раніше. Оптимальний час для зміни літньої гуми на зимову вже настав. Щойно середньодобова температура повітря знижується до 7°С, машину потрібно "перевзувати".

Законодавчо поняття "автомобільної зими" поки що ніяк не розписано. Однак це не значить, що про "перевзування" можна забути. Більшість відповідальних водіїв змінюють літню гуму на зимову з першим похолоданням. Зазвичай цей період збігається з опалювальним сезоном – приблизно з 15 жовтня по 15 квітня.

Коли краще ставити зимову гуму, які варіанти обрати і до кого звертатися за кваліфікованою допомогою, розповів директор спеціалізованого магазину Юрій Тунік, пише in.ck.ua.

Чи можна обійтися без зимової резини?

Зимові шини потрібно ставити на будь-який автомобіль, незалежно від приводу – на легкові машини і джипи. У скандинавських країнах зимову гуму ставлять навіть на фури. Більшість людей виїжджає на роботу вранці, за температури близько нуля, ввечері температура теж знижується. Вранці буває невелика ожеледь, їздити в таких умовах на літній гумі – небезпечно.

Коли міняти?

Ставити зимові шини на авто можна, щойно середньодобова температура знизилася до 7°С. Перші заморозки зазвичай супроводжуються чергами на шиномонтажах. Щоб цього уникнути, записуйтеся на заміну шин завчасно.

Чим зимова гума відрізняється від літньої?

При виробництві літньої гуми використовуються компоненти, які замерзають за низької температури, відповідно гальмівний шлях машини збільшується. Зимова шина повинна давати короткий гальмівний шлях і утримувати автомобіль на засніженій або зледенілій дорозі.

У зимові шини додають спеціальні компоненти, які не замерзають взимку. Такі шини еластичні, м'які, розраховані на ефективну роботу за низьких температур.

Які є види зимових шин?

Є три основні різновиди: шини для європейських зим, для скандинавських зим і шиповані. Європейська гума підходить для регіонів з теплими зимами, скандинавська – для районів з суворими зимами, а шипована гума ідеально проявляє себе на вкритій льодом дорозі.

Європейські шини забезпечують хороше зчеплення з дорогою в поганих погодних умовах (мокрий сніг і дощ), підходять для водіїв, які люблять швидкість.

Скандинавські шини покращують зчеплення з дорогою, вкритою льодом і сніжним настом, підходить для водіїв, які не практикують швидку їзду.

Коли потрібна "шиповка"?

Шипована гума чудово працює на зледенілій дорозі завдяки шипам, які "вгризаються" в кригу, покращуючи зчеплення з дорожнім полотном. Існує думка, що шиповані шини руйнують асфальтове покриття. З цієї причини в Європі, наприклад, шипована гума заборонена. Дороги там регулярно чистять, тому у водіїв немає потреби використовувати "шиповку". У скандинавських країнах, Україні та Росії шиповка дозволена. У неї короткий гальмівний шлях на льоду і снігу.

Шиповані шини забезпечують хороше зчеплення зі зледенілою дорогою та дозволяють швидко загальмувати в екстрених ситуаціях.

Чи можна обійтися так званою "всесезонкою"?

Всесезонна шина з великим протектором дозволяє їздити по пухкому снігу, але для ожеледі не підходить.

На які характеристики шин звернути увагу?

Перше, на що покупець повинен звернути увагу – це розмір шини, який підходить для його автомобіля. Також обов'язково враховуйте швидкісний режим. Якщо водій їздить 210 км/год, то і шину потрібно обирати у відповідному швидкісному режимі. Індекс навантаження виробники шин вказують, виходячи з максимального навантаження на колесо.

Крім того, звертайте увагу на маркування шини, попросіть продавця показати сертифікати якості, перевірте термін придатності виробу – шини хороших виробників до початку експлуатації можна зберігати 5 років, після цього терміну фізико-хімічні властивості гуми змінюються. Експлуатувати шини можна протягом 5 років, продукції більшості брендів-лідерів вистачає на 3-5 років. Швидкість зношування шини залежить від стилю водіння. У питанні з шинами все точно так, як і з черевиками: хто ходить акуратно і добре піднімає ноги, носить взуття декілька сезонів, а інші навпаки за один сезон отримують стерту підошву.

На чому категорично не можна економити?

Бажання заощадити – цілком звичне бажання будь-якої людини, але у нашому випадку надмірна заощадливість може обернутися трагедією. Від таких методів економії вам точно потрібно відмовитися:

  • використовувати літню гуму взимку;
  • купувати шини, які вже використовувалися, з рук;
  • їздити на "всесезонці" в ожеледь;
  • встановлювати зимову гуму на 2 ведучих колеса.

Який бренд обрати?

Зимові шини представлені в преміум, середньому та бюджетному сегментах. Преміум-сегмент, традиційно, представлений найкращими виробниками. Це високоякісна технологічна продукція. Чим технологічнішою є шина, тим вона дорожча. Інженери створюють інноваційні гумові суміші, протектор – такий виріб просто не може коштувати дешево! В цьому сегменті представлені Michelin, Continental, Pirelli, Bridgestone.

Середній сегмент – це так звані суббренди преміальних виробників, які випускають таку ж якісну продукцію, але в більш доступному ціновому діапазоні. Найбільш бюджетні шини випускає Україна, Білорусія, Росія, Китай.

Головна порада – звертайтеся до професіоналів

Розмовляйте з фахівцями! Перш ніж обирати і купувати щось в інтернеті або в першому-ліпшому гаражі, порадьтеся з експертами! Від цього залежить безпека на дорозі в осінньо-зимовий період. Фахівці допоможуть дібрати варіант, який влаштує вас і за ціною, і за характеристиками виробу. І головне – не тягніть резину і не чекайте першого снігу! Звертайтеся в шинний центр завчасно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору