Як черкащанам заощадити на відпочинку за кордоном

19 червня 2015, 20:40

1

Туристичний сезон у розпалі. А питання економії на відпочинку цьогоріч дуже актуальне. Черкаські туристичні компанії та оператори разом із in.ck.ua вирішили допомогти вам кількома неочевидними і корисними порадами, як заощадити на відпочинку!

Перед вами перелік корисних порад, які точно стануть у пригоді під час підготовки та поїздки за кордон. Візьміть їх до уваги та економте на упаковці багажу, їжі, покупках та інших видатках.

Економте на упаковці багажу

2Доплата за багаж, зазвичай, чимала – до 5 євро за кожен зайвий кілограм. Але цих витрат можна уникнути.

1. Одягніть все зайве!
Якщо ви відчули, що багажу занадто багато, – дістаньте все, що можна одягти. Візьміть кілька пакетів і пізніше просто перекладіть у них усе зайве. Можете це зробити відразу за стійкою реєстрації, можете після посадки в літак.
Економія в кг: 1-3 (може досягти 5-7 кг).

2. Згадайте про кишені!
Все найважче і не габаритне перекладіть у кишені.
Економія в кг: 1-2.

3. Не несіть багаж до стійки реєстрації!
Якщо вага ваших валіз перевищує допустиму, перекладіть усе важке, але невелике за обсягом, в ручну поклажу. Часом можуть попросити поставити ручну поклажу на ваги. У цьому випадку поставте ручну поклажу недалеко від себе і скажіть, що у вас зараз немає ручної поклажі або покажіть і зважте будь-який невеликий пакетик, щоб не викликати підозри. Головне, обов'язково візьміть ярлик на ручну поклажу і перевісьте його потім на потрібну сумочку, яку ви реально берете з собою в салон.
Економія в кг: 1-10 кг і більше.

4. Згадайте про ноутбук!
Ноутбук, а значить і все, що можна назвати його аксесуарами (джерела живлення до нього і до всіх телефонів, фотоапарати, електронні і паперові книги, CD-диски тощо) вважають ручною поклажею, яку дозволяють брати додатково разом із усіма предметами, які ви сховали в сумці від ноутбука. Зважуванню сумка з усіма цими предметами не підлягає. Головне, щоб ноутбук був робочий – це можуть перевірити (хоча жодного разу не перевіряли).
Економія в кг: 3-75. Заздалегідь визначте вагу!

5. Не запаковуйте валізу в пакет, поки ви не встановили, що не перевищили вагу.
До речі, можна заощадити на послузі упаковки багажу в плівку, яку надають в аеропортах (Україна – близько 40 грн, за кордоном – 8-10 євро). Просто скористайтеся звичайним скотчем, або стрейч-плівкою.
Економія – нерви і час.

6. Позбавтеся від ручної поклажі на пересадці!
Якщо ви не хочете тягатися з ручною поклажею – здайте її в багаж у момент пересадки. У цей час вже ніхто не пам'ятає і не перевірить, який багаж ви здавали на початку подорожі.
Економія в кг: 1-20.

7. Купуйте у Duty-Free!
Купуйте у Duty-Free їжу, напої, зокрема, алкоголь і сувеніри. Ця вага не тарифікується.
Економія в кг: 1-2.

8. Вирішіть питання з вагою багажу ще вдома!
Звучить банально, але, за статистикою, 95% пасажирів не знають вагу їхнього багажу до прибуття в аеропорт.
Економія нервів в аеропорту.

9. Придивіться до черги!
Часто в черзі є люди, які подорожують без нічого. Можна когось попросити одну з сумок зареєструвати на себе. Водночас треба не забути взяти його квитанцію на вашу сумку (вона на кожну своя) та наклеїти її на свій квиток.
Економія до 20 кг.

Важливо! На багатьох бюджетних авіалініях ви оплачуєте багаж за кількістю сумок. У цьому разі вам навпаки варто спробувати вмістити все в одну валізу.

Економте на покупках

3За покупки розплачуйтеся банківською картою, таким чином ви заощадите на валютному курсі.

Продукти та алкогольні напої краще обирати місцевого виробництва – вони свіжі, смачні й дешевші за імпортні.

Відлітаючи з країни, де провели відпустку, не забувайте про послугу tax free, за допомогою якої ви зможете повернути від 7 до 20 %.

Купуйте квиток із відкритою датою

4Відкрита дата – це можливість придбання квитка спочатку без конкретної дати або ж, у разі зміни обставин вже оплаченої поїздки, можливість перенесення дати поїздки на період до 1,5 років із дня покупки квитка. Якщо за 1,5 року так і не довелося скористатися цим квитком, його можна здати й отримати компенсацію згідно з правилами перевезення.

Купуючи квиток туди-назад, ви отримуєте знижку на зворотну поїздку від 5 до 20% залежно від маршруту. Квиток оплачений, знижка отримана, але дата не зареєстрована.

У випадку подорожчання квитка через певний час доплачувати нічого не потрібно, тільки зареєструвати дату.

Це стосується квитків за стандартною ціною. Якщо квиток куплений за якою-небудь акцією, то дійсними залишаються умови акції.

Купуючи квиток в агентстві, можна оформити його як відкритий. Купуючи квиток в інтернеті, технічно неможливо зробити його відкритим. Необхідно спочатку придбати квиток на будь-яку дату, а потім зв'язатися із найближчим представництвом і дату відкрити. Також це можливо зробити телефоном, назвавши номер квитка.

Економте на поїздках у Європу

5Запланувавши поїздку в Європу, включіть у перебування в країні хоча б одну ніч із суботи на неділю. Правило вихідного дня дає додаткові знижки на авіапереліт.

Купуйте проїзні, якщо ви зупинилися у великому місті, особливо в Європі, і хочете подорожувати його околицями на місцевому транспорті.

Подорожуйте компаніями – це набагато дешевше, ніж їхати поодинці. Для компаній від 5-9 осіб тарифи на подорожі наземним транспортом набагато нижчі. Музеї та атракціони надають знижки до 40% на групи від 10 осіб.

Заселяючись до готелю, зверніть увагу на стійки з флаєрами-знижками. Тут можна знайти знижки від 10 до 60% на безліч послуг: таксі, екскурсії тощо.

Цікавтеся "високими" і "низькими" сезонами в місцях вашої подорожі

6Так, наприклад, у свята практично всі тури суттєво дорожчають, а в екзотичних країнах "високий" сезон починається у вересні-жовтні. Вильоти краще планувати в "робочі" дні, у вихідні ціни на квитки, як правило, дорожчають.

В низький сезон значно падають ціни і на пляжних курортах, але на якості відпочинку це ніяк не позначиться. А покупки краще робити подалі від туристичних зон. Більш бюджетними будуть їжа, житло, розваги. Та й за таких умов ви краще вивчите місцевий народ, його традиції та культуру.

Тонкощі відпочинку в Чехії

7У Празі деякі туристичні об'єкти відкриті з 10.00 до 17.00. До і після цього часу можна потрапити туди безкоштовно, наприклад, "Злата вуличка". Міняти гроші в Празі краще в арабських обмінниках. Ніколи не робіть це в аеропорту чи на вокзалах, і в жодному разі у міняйл!

Враховуйте, що чехи рано закривають магазинчики, тому у Празі ввечері у багато магазинів, навіть продуктових, не потрапиш!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору