Жителі Білозір’я власними силами та коштами ремонтують жахливу дорогу (відео)

19 червня 2015, 19:54

dknm

Не чекаючи милості від влади жителі села Білозір'я власними силами взялися за ремонт центральної автодороги. Знайшлись і гроші, і робочі руки. Своїм вчинком, кажуть, нічого доводити не збираються. Хочуть лише, щоб у їхньому селі було комфортно жити. Результати роботи бачили журналісти ОДТРК «Рось».

З майже 9 тисяч мешканців Білозір'я знайшлося десяток відчайдухів, які власними силами та коштом вирішили відремонтувати центральну артерію села. Вибоїни на цій дорозі були лише хіба що на руку автомайстерням.

Ініціатор ремонту доріг Станіслав Плодистий уже збився з ліку, скільки разів ремонтував машину, що стала жертвою жахливого стану дороги.

Щоб позбутися проблеми, хлопець скликав односельців, і разом взялися за ремонт дороги. Вирішили забетонувати ями. Чи не щодня ввечері після роботи та у вихідні до десятка хлопців готують розчин та вирівнюють асфальт. Станіслав на власному авто підвозить цемент та необхідний реманент. Найбільша яма, розповідають ремонтники по неволі, вмістила три мішки цементу.

- Так, це не дешево. Ми з хлопцями скинулися грошима, купили цементу. І хто щебеню, хто цеглу, хто якихось відходів дав. Цей ремонт, звичайно, ненадовго. Та хоч на деякий час, хоч до кінця літа простоїть, - говорить Станіслав.

Місцеві жителі чим можуть допомагають добровольцям.

- Люди могли воду дати їм, світло дати, матеріали, хто як може допомагає, - розповідає жителька села Наталія.

- Влада нічого не думає і не гадає, то хоч діти зроблять, - продовжує жителька Білозір'я Любов Іванівна. – І ми чим можемо допомагаємо, вся вулиця допомагає.

Востаннє асфальт латали чотири року тому, пригадує сільський голова Білозір'я Володимир Міцук – до чергової річниці села. Служба автомобільних доріг майже щомісяця додає проблемний шлях  в плани для підрядної організації Облавтодору.

- Ще у квітні ми своїм листом поставили їм до виконання цю дорогу. Уже другим своїм листом – у травні - ми знову поставили їм цю дорогу у плани. На превеликий жаль, ми їм це завдання поставили вже й у червні, - говорить заступник начальника Служби автомобільних доріг в Черкаській області Ігор Прядун.

Втім, ями нікуди не зникають, бо підрядник немає на такі дива кошти. Гроші, які були на той час на рахунках, спрямували на дороги, де рух інтенсивніший. Вкладати власні кошти у ремонт дороги обласного підпорядкування сільрада немає законних підстав. Тому в останньому зверненні до Служби автомобільних доріг запропонувала передати шлях разом з усіма проблемами на баланс сільради.

- 2 червня ухвалений Закон України, згідно з яким ми можемо закладати гроші на дороги державного значення, тобто на цю дорогу, - пояснює сільський голова Білозір'я Володимир Міцук.

Відповідно до нового закону про співфінансування доріг державного значення сільрада запланувала ремонт вулиці Незалежності у Білозір'ї на вересень цього року. Для цього потрібно 15-20 тонн асфальту, який коштує до 100 тисяч гривень.

Активна молодь села вирішила не чекати та взяла відповідальність і витрати на себе. Тож про безкінечні ремонти ходової авто селяни, принаймні на літо, можуть забути.

(сюжет ЧСН з 4:21)

Поділитись

Коментарі

Вгору