Як черкащанам отримати безкоштовну правову допомогу

07 серпня 2018, 18:16

Як черкащанам отримати безкоштовну правову допомогу

Згідно із Законом України «Про безоплатну правову допомогу» кожен громадянин України має гарантовану Конституцією України можливість отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Право на безоплатну правову допомогу мають особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, а саме: з 01.07.2018 по 30.11. 2018 року для працездатних осіб  – 3682 грн., для осіб, які втратили працездатність – 2870 грн.

Перелік документів, які можуть надаватися для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу:

- довідка з місця роботи про доходи за останні 6 місяців;

- довідка за формою ОК-5 або ОК-7, видана управлінням пенсійного фонду;

- довідка про розмір пенсії пенсіонера, видана управлінням пенсійного фонду;

- довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку), видана відповідним центром обслуговування платників Державної фіскальної служби;

- довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості та проведення виплати як безробітному (за наявності).

Слід пам’ятати, що звернення про надання одного з видів правових послуг, подаються особами, які досягли повноліття, до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання таких осіб незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

За інформацією Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Вгору