Яблуневу алею на честь загиблих жінок-ветеранок висадили у Черкасах

15 жовтня 2020, 11:20

У Черкасах висадили яблуневу алею "Мамо, не плач. Я розквітну весною" у пам’ять про загиблих жінок-ветеранок. Вони померли під час війни на Сході України, говорить організаторка акції Марина Гур’янова. Захід приурочили до Дня захисника України, що відзначають сьогодні. До нього долучилися громадські організації, ветеранський рух, школярі та інші містяни. Про це інформує "Суспільне.Черкаси".

Учасники акції висаджували дерева, кожне з них було "іменне", - розповіла черкащанка Олена Голосинська. Біля кожного є табличка з ім’ям та прізвищем загиблої військовослужбовиці. Зі слів жінки, яблуня – це символ життя і нагадування іншим людям про те, скільки жінок забрала війна.

До акції долучилася правозахисниця Альона Вербицька, яка від початку війни з 2014 року працює на Сході України. Зі слів жінки, потрібно не забувати, що ці жінки віддали найдорожче – своє життя за волю України. Правозахисниця додала, що деяких жінок, пам’ять яких вшановували, знала особисто. Наприклад, військовослужбовицю Аміну Окуєву. Її жінка запам’ятала як тиху, скромну та патріотично налаштовану військовослужбовицю.

У Черкасах на честь загиблих жінок-ветеранок висадили яблуневу алеюСуспільне Черкаси

Як розповіла військовий капелан Лариса Когут, без жінки на війні ніяк. Пані Лариса додала, що на війні всі рівні – і чоловіки, і жінки. І її особисто вони вражають своєю сміливістю.

У Черкасах на честь загиблих жінок-ветеранок висадили яблуневу алеюСуспільне Черкаси

Безкоштовно допомагав із виготовленням табличок черкаський коваль Костянтин Сологуб. Чоловік розповів, що треба щось залишити дітям, щоб вони знали про цю війну і знали, якою ціною нині в громадян є спокійне життя.

У Черкасах на честь загиблих жінок-ветеранок висадили яблуневу алеюСуспільне Черкаси

Ініціювала проведення такої акції в Черкасах одна з громадських організацій. Зі слів її директорки Марини Гур’янової, саджанці придбали за кошти доброчинників.

16 яблунь висадили на території Обласного госпіталю для ветеранів. Сад добре доглядатимуть, додав директор госпіталю Сергій Задорожний.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору