Випадок правця на Черкащині: лікарка-розповіла, як захиститися від небезпечної хвороби

06 липня 2023, 11:30

У 18-річного жителя Уманщини зареєстрували випадок правця. Юнак отримав травму під час розпилювання дров, хворого шпиталізували. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, необхідних лабораторних досліджень.

За яких умов можливе інфікування правцем та чи є на Черкащині вакцини проти збудника інфекційної хвороби – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» Ірина Шуляренко.

«Інфікуватися правцем можливо через утворені рани, особливо колоті, які мають глибоке проникнення, порізи, опіки, обмороження, укуси тварин, потрапляння скалок під шкіру, бойові поранення, що несуть небезпеку для людини», – пояснила лікарка-епідеміологиня у прямому ефірі.

За її словами, правець — тяжка інфекційна хвороба, яка супроводжується сильними судомами, під час яких можуть ламатися кістки. Окрім того, від цього захворювання висока смертність, яка сягає 70%. Заразитися правцем може кожна людина.

Ірина Шуляренко наголосила, що лише повна вакцинація відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень гарантовано збереже людське життя. Вакцинувати дітей для профілактики інфекції необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

Планову вакцинацію на Черкащині можна зробити в центрах первинної медико-санітарної допомоги, де є повний набір вакцин.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору