Вибори у Черкасах: білборди проти конкурентів, антиреклама у пошті

16 квітня 2014, 12:10

25 травня, разом із президентськими виборами, у Черкасах обиратимуть міського голову та міську раду. Попри те, що офіційно ще не зареєстрований жоден кандидат на посаду очільника міста чи на депутата міської ради, експерти зауважують: виборча кампанія у Черкасах уже набирає обертів, повідомляє "Радіо Свобода".

Наприкінці квітня минулого року більшість депутатів оголосила недовіру міському голові Черкас Сергію Одаричу. Минув майже рік судової тяганини, втім, екс-мер так і не повернувся у крісло очільника міста. Натомість Верховна Рада нарешті призначила перевибори черкаського міського голови, а заодно – і міської ради, яка наприкінці лютого ухвалила рішення про свій розпуск.

На думку голови Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максима Михлика, міська виборча кампанія триватиме у тіні президентських виборів. Адже, зрештою, відбуватиметься голосування одночасно, 25 травня.

- Головний акцент виборців буде саме на президентську виборчу кампанію. З одного боку, це буде добре для виборів, тому що дуже багато людей прийде на виборчі дільниці і буде висока явка. Адже, якби були самі дострокові місцеві вибори, то явка не перевищила 30-40%. Не цікаві людям місцеві вибори, а президентські цікаві. Тому, думаю, прийдуть 70% виборців, які ще й проголосують за міського голову, – каже Михлик.

Де-факто виборча кампанія вже розпочалася

І хоч донині ще немає жодного зареєстрованого кандидата на посаду міського голови чи кандидатів у депутати, однак виборча кампанія триває повним ходом, зауважують в обласному осередку Громадянської мережі «Опора». Зокрема, один із потенційних кандидатів на мера розповсюдив агітаційні листівки із порушенням законодавства України – із інформацією про здобутки та задуми своєї команди, проте без вихідних даних. Водночас на вулицях міста вже з’явилися агітаційні намети та білборди із закликами «Перемогли Януковича – переможемо Одарича!», а в поштових скриньках містян – інформаційні листки із критикою на адресу відомих у Черкасах політичних діячів.

Поза тим, на вихідних черкащани отримали листки «Цілком таємно» із чорним піаром проти кількох нинішніх депутатів міської ради та потенційних кандидатів на вибори 25 травня. Особливий акцент в агітці – на тому, що кожен із них голосував за відставку тодішнього міського голови Сергія Одарича.

- Наразі багато всіляких підводних течій, про які ми не можемо говорити, що то є порушення, але на які варто звернути увагу. Зокрема, зараз певні ініціативні групи роздають по місту листівки незрозумілого змісту, які вже гуртують людей, – розповів координатор громадського спостереження Громадянської мережі «Опора» в Черкаській області Захар Колісніченко.

Через недовгий термін депутатства черкащани не поспішають балотуватися

А експерти зазначають, що без змін до законодавства каденція новообраного міського голови та міської ради триватиме менше ніж півтора року – до чергових місцевих виборів у жовтні 2015-го. Через це у політичних сил постала проблема у формуванні списків на вибори до міської ради, каже політичний експерт Сергій Шамара. 

- Є інформація, що на всі тридцять округів (мажоритарники) та першу тридцятку, яку треба запропонувати, не кожна навіть із потужних команд політичних сил у Черкасах і має. Можливо, люди просто не хочуть іти в політику, бо вони знають, що це псує репутацію. Плюс – лише на півтора року. Хтось не хоче вкладатися грошима, – припускає він.

Серед іншого експерт вважає, що основна боротьба за депутатські мандати розгорнеться на мажоритарних округах. Однак цієї позачергової виборчої кампанії, кандидати-мажоритарники будуть обмежені як у часі, так і в ресурсах.

Поділитись

Коментарі

Вгору