Вибори на Черкащині: “ОПОРА” скаржиться на засилля “двійників” серед кандидатів

03 жовтня 2021, 17:07

Фото тематичне

У п'ятницю 1-го жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала в одномандатному виборчому окрузі № 197 ще двох кандидатів із прізвищем Голуб, які балотуються шляхом самовисування. Посвідчення кандидата також отримають ще 5 претендентів на депутатський мандат.

На засіданні 1 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами в одномандатному виборчому окрузі № 197 на проміжних виборах 31 жовтня чотирьох самовисуванців – Юлію Гершун, Владислава Голуба, Вячеслава Голуба, Івана Степнаця. А також висуванців трьох політичних партій – Тамару Звягінцеву («Християнський рух»), Владислава Пильника («Могутня Україна») та Сергія Чередніченка («Партія Антона Яценка»).

Станом на сьогодні вже зареєстровано 26 претендентів на депутатський мандат в окрузі. Також ЦВК відмовила у реєстрації двом претендентам – Денису Желтаку (Селянська партія України) та Максиму Войцехівському.

Нагадаємо, 24 вересня ЦВК зареєструвала кандидатом на окрузі народного депутата попереднього скликання Владислава Голуба, який балотується шляхом самовисування. Раніше комісія зареєструвала двох кандидатів з однаковими прізвищем, ім’ям та по батькові – Віталій Олександрович Войцехівський. Один з них є міським головою Золотоноші Черкаської області та балотується від партії «Слуга народу», інший – самовисуванець, який нещодавно змінив ім’я та прізвище.

Питання реєстрації кандидатів із однаковими прізвищами викликало дискусію у членів ЦВК, зокрема, була озвучена ідея щодо нумерації кандидатів у виборчому бюлетені.

Громадянська мережа ОПОРА також наголошувала на проблемі реєстрації кандидатів зі схожими чи аналогічними іменами, прізвищами, а інколи й по батькові при застосуванні мажоритарних систем. Це призводить до розсіювання (розпорошення) рівня підтримки кандидатів виборцями, у даному випадку внаслідок плутанини із однаковими іменами та прізвищами (особливо, якщо «двійник» за черговістю стоїть першим у бюлетені).

Реєстрація кандидатів у ЦВК завершується 5 жовтня. До 18 жовтня включно партія, кандидат у депутати від якої зареєстрований в одномандатному окрузі, може звернутися до ЦВК щодо скасування рішення про реєстрацію цього кандидата. Такий же дедлайн і для звернення кандидата в депутати із письмовою заявою про відмову балотуватися. Рішення щодо цих заяв Центральна виборча комісія має прийняти не пізніш як за десять днів до дня голосування, тобто до 20 жовтня включно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору