“Вибори-2019”: в ОПОРІ повідомляють про виявлені порушення виборчого законодавства

21 квітня 2019, 18:10

Спостерігачі ОПОРИ фіксують порушення на дільницях в Черкаській області. Серед них – голосування без паспорта та заява про те, що підпис виборця підроблено. Окрім того, в поліції інформують, що отримали 16 заяв про можливі порушення виборчого законодавства, відкрито одне кримінальне провадження.

У місті Канів на дільниці №710892 прийшли родичі однієї з виборчинь і повідомили, що до неї не приїхала скринька додому. У дільничній виборчій комісії стверджують, що жінка проголосувала, натомість родичі повідомляють, що її підпис підроблений. На місце була викликана поліція.

У селі Ксаверове, що в Городищенському районі, на ДВК №710026 громадянину був виданий бюлетень без паспорта по свідоцтву про народження. Виборець пояснила, що забула паспорт. Спостерігач зробила зауваження членам комісії та провела з ними роз'яснювальну роботу. У селі Петрівська Гута, що на Лисянщині, члени комісії видали виборцю бюлетень без паспорта, на що отримали зауваження від спостерігача ОПОРИ. Поліцію про ці інциденти не повідомляли.

Окрім того, у місті Черкаси на ДВК №711002 комісія проголосувала за те, щоб видати виборцеві бюлетень після пред'явлення закордонного паспорта.

Зазначимо, що перелік документів, які підтверджують громадянство України, вказаний в частині 2 статті 2 ЗУ «Про вибори Президента Україна».

Нагадаємо, станом на 16-ту годину до черкаської поліції надійшло 16 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 158-1 ККУ оскільки на одній із дільниць в обласному центрі виборець проголосував двічі.

За інформацією громадської мережі ОПОРА

Поділитись

Коментарі

Вгору