“Все — через викиди і спалювання сміття”: черкащанам пояснили, що за чорний бруд осідав на автівках

02 листопада 2021, 12:05

Фото Романа Сущенка

На сьогодні на Черкащині тривалий час переважає антициклональний характер погоди, понад два тижні відсутні ефективні дощі, спостерігається слабкий вітер та температурна інверсія, яка супроводжується туманами. Такі умови сприяли накопиченню забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

До того ж до викидів промислових, теплопостачальних підприємств, автотранспорту додається масове спалювання листя і городніх решток на присадибних ділянках. Якщо продукти спалювання накопичуються у повітрі, то при слабкому розсіюванні вони будуть осідати на різні поверхні, що і засвідчили опубліковані фото автомобілів.

Лабораторія провела визначення проб атмосферного повітря, відібраних у Черкасах з 26 жовтня по 1 листопада. Результати показали перевищення концентрацій у повітрі формальдегіду та діоксиду азоту.

Так, концентрації формальдегіду перевищували гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом у 5,0 – 5,5 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні.

1 листопада о 7 годині ранку максимальні концентрації формальдегіду перевищували свою максимально разову граничнодопустиму норму у 1,1 раза. Вміст діоксиду азоту був на рівні 1,1 – 1,3 ГДК с.д. Решта контрольованих шкідливих домішок: пил, діоксид сірки, оксид вуглецю, оксид азоту та аміак – не перевищують ГДК с.д.

- З огляду на таку ситуацію, жителям міста слід бути свідомими та не допускати спалювання сміття та листя, а уповноваженим органам варто посилити заходи державного екологічного контролю. Нагадуємо, що під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Дим навіть від невеликого вогнища в умовах антициклону та штилю поширюється на значну територію району як горизонтально, так і вертикально, — повідомляють синоптики.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометцентру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору