Воїни, кажани та черепи: з якими татуюваннями ходять відомі черкащани?

10 квітня 2016, 22:01
584192

Фото: vikka.ua

Татуювання сьогодні – досить популярний спосіб самовираження і водночас прагнення прикрасити своє тіло. Тату може означати будь-що: від данини моді до таємного знаку. За допомогою татуювань відображають приналежність людини до культури, субкультури. Малюнки або написи на тілі втілюють у собі внутрішній світ людини, значущі для нього поняття. До того ж татуювання - одна з найстаріших художніх форм усіх народів. Не оминула жага виразити свої цінності на тілі і відомих черкащан. Про те, що вони зображають на собі і як взагалі ставляться до тату, дізнавався сайт vikka.ua.

Депутат Верховної Ради, черкащанин Олег Петренко покрив татуюванням значну частину своєї спини. За його словами, це зображення цілковито відображало його внутрішні передчуття. Вони, на жаль, втілилися у життя трагічними подіями на Сході.

"Років 4 тому зробив татуювання. На ньому зображений православний святий, який благословляє воїнство на битву з ординцями зі сходу. Тоді у мене та моїх друзів було передчуття, що нам треба готуватися до захисту, але ще було невідомо, від кого. Ми навіть почали ґрунтовно цікавитися зброєю, пристрілювались. Про себе можу сказати, що зображення на моєму тілі повністю співпадає з тим, що всередині", – зазначив атовець.

Боєць АТО та черкаський громадський діяч Сергій Лугеря має аж чотири татуювання: купол парашуту з летючою мишею, Георгія Побідоносця в українському стилі, глобус та череп. Це – на руках, а на спині у атовця витатуйована валькірія.

"Всі ці зображення означають приналежність до морської піхоти, де я служив. Вони зроблені в армійські часи у, можна сказати, польових умовах. Робота місцями виповнена кустарно, але корекцію навмисне робити не хочу. Вони мені дорогі такими, як є, бо пов’язані з позитивними, вагомими переживаннями", – поділився  Сергій Лугеря.

380476

 

В армії популярно татуювати символи своїх військ

Депутат Черкаської міської ради Сергій Тищенко татуювань не має, але цілком за них. "Мені подобаються деякі тату, коли вони у красивих жінок", – зазначив він.

Його колега по міській раді Руслан Зоря теж не татуйований."У мене ніколи не виникало бажання зробити собі татуювання. Навіть у молодості, коли мені було 16 років" , – зазначив депутат.

Член координаційної ради Черкаської обласної асоціації учасників АТО Василь Шкут  не дотримується таких ортодоксальних поглядів. У коментарі він зізнався, що наразі замислюється над тим, щоб зробити собі татуювання. "Якщо знайду гарного майстра тату, то зробив би собі щось патріотичне та пов’язане з моєю бригадою ВДВ", – розповів атовець.

Про те, щоб зробити татуювання вже не перший рік думає бізнесмен, депутат Черкаської міської ради Микола Мирза.

"Хотілося б зробити тату козака на плечі. Це символічно, бо ми будуємо Дахнівську Січ. Мій друг Василь Вірастюк нещодавно зробив собі таке тату – там ціла картина. Але якщо порівняти його плече і моє, то у мене, звісно, такий великий малюнок не поміститься (сміється). Якось я хотів набити собі емблему нашого мотофестивалю – козака на мотоциклі, але наступного року емблема була ще краща. Тож поки що я вагаюсь", – повідомив він.

 

Миколу Мирзу надихає татуювання Василя Вірастюка. Фото photographers.ua

Татуювання на тілі досить розповсюджені серед байкерів. У цій субкультурі татуюванню приділяється особливе значення. Про це розповів президент всеукраїнського байкерського клубу "Нічні птахи" черкащанин Юрій Перкін, якого друзі по мотоїзді знають більше як Ковбоя.

586097

"У мене дві тату на плечах. На одній – ковбойська символіка, на іншому – логотип нашого клубу. Байкери ставляться до татуювань не просто як до картинок. Тату має відображати те, що людина сама прожила, що має для неї великий сенс. Буває, що це пов’язано з випадком, коли байкер виживає після аварії. Це наче друге народження і таке дійсно хочеться відзначити на тілі", – розповів Юрій Перкін.

Директор Департаменту інформаційної діяльності Черкаської ОДА Сергій Пасічник тату не має, але свого часу ця тема його неабияк захоплювала.

"У студентські часи робив друзям боді-арт. Це були кельтські елементи, орнаменти. Також наносив зображення у східном стилі, як у якудз. Тобто дракони, лотоси", – зізнався чиновник. При цьому він підкреслив, що все це були тимчасові малюнки. Татуювання на все життя – це зовсім інша справа.

"Багатьом своїм друзям, які хотіли зробити тату, я завжди раджу подумати над тим, як воно буде виглядати, коли їм буде 50 років, що вони скажуть про це онукам. Знов-таки, якщо людина хоче прикрасити своє тіло малюнком чи написом, краще зробити тимчасовий боді-арт, малювання хною. Це, з одного боку, ні до чого не зобов’язує, з іншого – дозволить їм реалізуватися та самовиразитися відповідним чином. Наприклад, на відпочинку", – пояснив Сергій Пасічник.

911514

 

Кельтські орнаменти досить часто татуюють на тілі. Фото tattooirovki.com

 

Досить ліберально ставиться до татуювань черкаський актор та співак Сергій Бобров, який і сам колись хотів зробити собі тату. "Це було давно і то було швидкоплинне бажання. В мене проколоте вухо – і мені цього достатньо", – зі сміхом зазначив він.

Не має татуювань і обласний військовий комісар Євген Курбет. "Колись військові татуювали собі групу крові. Але я таке тату собі не зробив. Як тоді не було бажання, так і досі не виникає", – розповів він.

Так само не татуйовані очільник Черкаської області Юрій Ткаченко, екс-мер Черкас Сергій Одарич, черкаська художниця Анна Власенко та головний патрульний поліцейський міста Вадим Лісничук. А от дехто із відомих черкаських чиновників зізнався: татуювання має, проте відверто говорити про це на публіку посоромився.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору