Водопостачання в Черкасах знову під загрозою

25 червня 2018, 10:51

Місто знову опинилось перед новим викликом. Запасів рідкого хлору, який використовується для знезараження води, в Черкасах залишилось лише на місяць. Втім, єдине підприємство — постачальник цієї важливої у роботі практично всіх українських водоканалів сполуки, — АТ „ Дніпроазот “ зупинилось. Причину цього, яку офіційно озвучують, економічна недоцільність виробництва рідкого хлору, що пов’язана зі значним ростом ціни на природній газ.

— Усі Водоканали країни отримали таке повідомлення. Перспектива, як будуть розвиватись події далі є незрозумілою, — розповів на оперативній нараді директор КП „ Черкасиводоканал“ Сергій Овчаренко. — Якщо поставка не буде відновлена, ситуація може бути непередбачуваною.

За словами Сергія Володимировича, вирішення питання лежить у зоні відповідальності Уряду. Проте, якщо навіть сьогодні Уряд домовиться про якісь поставки рідкого хлору, скажімо, закордоном, то і ця процедура займе певний час. А його у водопостачальних підприємств не має. У цьому контексті, Черкасам навіть поталанило, адже у колег з інших міст запасів хлору вистачить хіба що на тиждень.

Чи можна знайти альтернативу хлоруванню? Сергій Овчаренко каже, що ні.

— Альтернативи хлору не має для тих підприємств, які займаються водопостачанням з, підкреслюю, поверхневих джерел, — пояснює він. — Полтава, там де є підземні джерела, може обійтися без хлорування.  У нас не має необхідної кількості підземних вод, аби забезпечити потреби нашого міста. Як і в Дніпрі, у Запоріжжі, Київ та інші великі поліси та обласні центри, які знаходяться поблизу Дніпра, використовують для водоживленння річку Дніпро. Інша причина тому, що не має альтернативи хлору, — бо хлор дає так званий ефект залишкової консервації , який забезпечує повне знезараження води у бактеріальному плані. Не забуваймо, що ми маємо 450 км водопровідних мереж, більшість яких побудована 50 років тому. Відкладення всередині мереж також впливають на якість питної води. І без хлорування цю проблему ніяк не вирішити.

Сергій Овчаренко, між іншим, сподівається, на оперативне реагування Уряду та врегулювання газового питання для АТ „ Дніпроазот “. Втім, вже стала відомою реакція на ситуацію, що склалася, віце-прем'єра України Геннадія Зубка.

— Питання вартості газу не є форс-мажором для припинення поставок і виконання господарюючими суб'єктами контракту на поставку хлору. Відмова від поставки хлору за контрактами сприймається як шантаж водопостачальних підприємств і вплив на критичну інфраструктуру, – написав він на своїй Facebook-сторінці.

Геннадій Зубко також звернув увагу, що особливо кричущою є відмова від поставок хлору в умовах, коли „Дніпроазот “ за останній рік підвищив ціну хлору для Водоканалів на 300%.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Досить вже лякати. Без води – так без води. Дніпро поруч. Хоче знову підняти ціни – нехай так і каже. А то взяли моду лякати людей. І ЩО НАМ З ОЦИМ УСІМ РОБИТИ У ЄВРОПІ?

Єгор сказав:

Думайте краще, панове! Альтернатива є, і ніде вже в світі хлором давно не користуються!

Вгору