Водіям Черкащини радять бути уважними на дорогах

28 грудня 2018, 15:37

Водіям Черкащини радять бути уважними на дорогах

У п’ятницю, 28 грудня, у більшості областей України на дорогах ожеледиця. Температура коливається від -4 до +3 градусів. При цьому, головні шляхи країни очищені від снігу для проїзду. 

Водіям варто бути уважними на дорогах, особливо якщо стовпчик термометра спустився нижче нуля. У Житомирській, Київській, Черкаській, Дніпропетровській та Донецькій областях місцями дрібний сніг з дощем. В інших регіонах без опадів.

"Укравтодор" продовжує розчищувати засипані снігом участки дороги та узбіччя. Також дорожники посипають протиожеледними матеріалами.

Що робити водіям, якщо на дорозі ожеледиця:

- головна помилка водія на слизькій дорозі – різкі рухи. При занесенні автомобіля на дорозі ні в якому разі не потрібно тиснути на гальмо;

- варто гальмувати переривчасто, це дасть можливість вашій машині вирівнятися, вийти з невеликого заносу;

- завжди будьте готові увімкнути нижчу передачу: гальмування  двигуном при ожеледі є дуже ефективним;

- ніколи не їдьте в ожеледь на нейтральній передачі і тим більше не гальмуйте на ній;

- заздалегідь знижуйте швидкість руху, наближаючись до зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів;

- пам'ятайте, що пішохід також йде слизькою дорогою і не може швидко зупинитися. Не слід подавати звуковий сигнал, особливо поблизу пішохода – він може послизнутися і впасти в безпосередній близькості від автомобіля. Будьте особливо уважні до дітей, вагітних жінок і пішоходів похилого віку;

- слизька дорога не пробачає несподіванок, тому інші водії заздалегідь повинні знати про ваші наміри. Завчасно вмикайте вказівники поворотів, а якщо вам потрібно знизити швидкість або зупинитися – заздалегідь поблимайте стоп-сигналами.

За інформацією прес-служби телеканалу "1+1"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору