Водіям Черкащини радять бути уважними на дорогах

26 грудня 2018, 17:46

Водіям Черкащини радять бути уважними на дорогах

Черкаська область продовжує знаходитися в атмосферній баричній улоговині, тому до області надходять атлантичні циклони та їхні атмосферні фронти, які періодично збільшують кількість опадів та висоту снігового покриву. 

До кінця робочого тижня зимовий характер погоди із періодичними опадами збережеться. Максимальна температура повітря прогнозується 0..5° морозу, у Черкасах – близько 0°. Також, варто не забувати й про ожеледицю.

Що робити водіям, якщо на дорозі ожеледиця:

- головна помилка водія на слизькій дорозі – різкі рухи. При занесенні автомобіля на дорозі ні в якому разі не потрібно тиснути на гальмо;

- варто гальмувати переривчасто, це дасть можливість вашій машині вирівнятися, вийти з невеликого заносу;

- завжди будьте готові увімкнути нижчу передачу: гальмування  двигуном при ожеледі є дуже ефективним;

- ніколи не їдьте в ожеледь на нейтральній передачі і тим більше не гальмуйте на ній;

- заздалегідь знижуйте швидкість руху, наближаючись до зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів;

- пам'ятайте, що пішохід також йде слизькою дорогою і не може швидко зупинитися. Не слід подавати звуковий сигнал, особливо поблизу пішохода – він може послизнутися і впасти в безпосередній близькості від автомобіля. Будьте особливо уважні до дітей, вагітних жінок і пішоходів похилого віку;

- слизька дорога не пробачає несподіванок, тому інші водії заздалегідь повинні знати про ваші наміри. Завчасно вмикайте вказівники поворотів, а якщо вам потрібно знизити швидкість або зупинитися – заздалегідь поблимайте стоп-сигналами.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру

 

Вгору