Власники машинобудівного заводу з Луганська релокували свій бізнес на Черкащину

03 листопада 2023, 12:50

Життя з нуля знову почало подружжя Олександра та Ірини Чорнобай. Власники машинобудівного заводу з Луганська вже вдруге релокують свій бізнес. Спершу - після вторгнення росіян у 2014 році переїхали до Кремінної, а вже після повномасштабної війни знову вимушені були залишити домівки. Тепер відроджують справу на Черкащині, йдеться в сюжеті Подробиць.

Олександр працювати на цьому заводі почав ще у 2016 році у Кремінній. Тепер будує нове життя на Черкащині. Чоловік - один із майже двох десятків працівників, які переїхали разом із підприємством після повномасштабного вторгнення.

"Розпочинаємо по-новому. Ми оптимісти. Починаємо все спочатку, сподіваємось на якнайшвидшу перемогу, може й вдома вже будемо, а може, на іншій локації працюватимемо", - розповідає працівник підприємства Олександр Перекотій.

Це вже другий масштабний переїзд цього машинобудівного заводу. Свою роботу він починав у Луганську у 2001 з виробництва обладнання для очищення та калібрування зерна.

Керівник показує, як усе облаштували після переїзду на Черкащину. Згадує: з Луганська після вторгнення росіян у 2014 році виїздили лише з ноутбуком, тоді облаштувались у Кремінній і налагодили виробництво з нуля. Вдруге евакуюватися довелось після повномасштабного вторгнення.

"Вже на початку березня почались обстріли, зникла напруга, демонтувати обладнання було майже неможливо, важке технологічне обладнання залишилось все там, на привеликий жаль Майже все, шо в нас було, ми залишили там, взяли буквально у грудні верстат", - говорить директор науково-виробничого підприємства Олександр Чорнобай.

Разом із заводом з Кремінної виїхало 15 родин працівників. Тепер виробництво вдруге наново запустили вже на Черкащині. Якщо матимуть замовлення, буде більше вакансій і для місцевих. Для 18-річного Станіслава - це перша робота.

До повномасштабного вторгнення росії підприємство постачало обладнання у 45 країн світу, з-поміж яких і США, і майже вся Європа. Завод був єдиним виробником унікальних сепараторів, які розробив батько співвласниці заводу. Обладнання дозволяє очистити й відбирати сильне та здорове насіння. І хоч знову доводиться починати з нуля, підприємці не опускають рук.

"Сльозами тут нічому не поможеш. Треба щось робити, діяти. Ми прийняли рішення розвиватися саме в Україні, і стимулом стали наші клієнти, які дзвонили, фермери дзвонили й казали, не залишайте справу", - зазначає комерційний директор і співвласниця підприємства Ірина Чорнобай.

Натепер підприємство знову експортує свою продукцію і сподівається повернутись і на українській ринок, бо, попри складнощі, будувати й розвивати бізнес подружжя планує на рідній землі.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору