Владика Софроній освятив Михайло-Архангельський храм на Шполянщині (фоторепортаж)

20 листопада 2015, 17:21
Михайло-Архангельський храм у с.Топильна, червень 2015 р. Фото Юрія Солонька

Михайло-Архангельський храм у с.Топильна, червень 2015 р. Фото Юрія Солонька

19 жовтня, коли Православна Церква згадує пам'ять Святителя Павла, сповідника Патріарха Константинопольського, Його Високопреосвященство митрополит Черкаський і Канівський Софроній звершив освячення новозбудованого храму на честь Святого Архістратига Михаїла у с.Топильне Шполянського благочиння.

1

Спільне фото духовенства та меценатів будівництва Михайлівського храму після богослужіння

Колись неподалік від новозбудованої церкви красувався величний красень-храм, збудований за копією та проектом в мініатюрі Київського Володимирського собору, але богоборча влада не пожаліла славного архітектурно-мистецького витвору, і зараз на тому місці, де колись стояв святий храм, знаходиться шкільний спортивний майданчик. Єдиним, що залишилось від славної сільської святині, це фрагмент одного із семи накупольних хрестів, який встановлено на подвір'ї новозбудованого храму як пам'ятний знак.

На порозі храму із словом привітання архіпастиря зустрічав настоятель ієрей Димитрій Блажко. Після вхідних молитв був звершений чин Великого освячення новозбудованого храму та перша Божественна Літургія, яку очолив Владика Софроній. Разом із Його Високопреосвященством служили: секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Шполянського округу протоієрей Василій Костенко, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, а також духовенство Шполянського, Корсунського та Черкаського благочинь. На малому вході Його Високопреосвященство удостоїв настоятеля храму отця Димитрія правом носіння золотого священицького хреста. За Літургією співав хор храму Спаса Нерукотворного Образу м.Корсунь-Шевченківського під керівництвом ієрея Артемія Налапка.

Після відпусту Літургії Владика звернувся до присутніх із словом повчання та нагородив почесними нагородами фундаторів та будівничих храму. Зокрема, з благословення Його Блаженства митрополита Київського і всієї України Онуфрія орденом Святителя Миколая нагороджено будівничого та ідейного початківця буття приходу Бориса Сильвестровича Фоменка.

Вже завтра, 21 листопада, нова парафія буде святкувати своє перше храмове свято - день Собору Архістратига Михаїла і всіх Небесних Сил.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

За інформацією Черкаської єпархії УПЦ

Поділитись

Коментарі

Вгору