Військовим у тилу хочуть повернути 30 тисяч премії

06 березня 2023, 16:49

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, в якому пропонують повернути додаткову щомісячну винагороду українським захисникам.

Зміни хочуть внести до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про Національну поліцію» та Кодексу цивільного захисту.

Нагадаємо, у лютому премії у 30 тисяч гривень лишили тільки для тих військових і правоохоронців які безпосередньо виконують бойові – спеціальні завдання.

Така суттєва зміна порядку і розмірів виплати грошового забезпечення у період активних бойових дій негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави, - йдеться у пояснювальній записці до ініціативи.

Кому можуть повернути доплати:

  • військовослужбовцям
  • особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
  • поліцейським

Вони зможуть отримувати доплату 30 000 гривень на період дії воєнного стану та не залежно від покладених на них завдань чи районів проходження служби.

Найцікавіше це те, що гроші на доплати захисникам планують «забрати» у чиновників, депутатів, прокурорів та ін. Для них хочуть встановити «стелю» місячної зарплати (не більше 10 мін. зарплат, тобто 67 000 грн).

Для осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях - все залишиться без змін: вони продовжать отримувати 100 тисяч грн «бойових».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору