Віримо в краще, але готуємось до зими без рожевих окулярів, – Сергій Кудактін

03 серпня 2023, 09:30

Ця зима буде набагато важчою з точки зору відключення світла. Дуже хочу помилятися, але...

Часто чув, що найскладнішу зиму в історії Україна пережила. І багатьох це розслабляє. Проте, як на мене, майбутні осінь та зима можуть бути ще важчими. Ключовий ризик той же: енергетичні об’єкти залишаться пріоритетними цілями для російських ракетних та дронових ударів, імовірність яких украй висока. Однак, навіть без них енергосистема потерпає від проблем через минулорічні обстріли.

Чи багато відновлено зі зруйнованого?

Ні.

Я не хочу перевантажувати вас цифрами, але наведу лише один приклад. Як зазначає гендиректор ДТЕК Максим Тімченко, торік ми заходили в зиму з потужністю 6000 МВт, а вийшли з зими із потужність 3700 МВт. За умови виділення 5 млрд гривень є шанс трохи відновити зруйновані потужності та вийти на показник 4800 МВт. Шанс є, але він не великий.

Чи вистачить нинішнього, чи навіть запланованого запасу міцності для безперебійної роботи енергосистеми після можливих майбутніх влучаннь об’єкти енергетики?

Дуже сумніваюсь. Бо минулої зими нас рятувала наявність власних запасів обладнання. Таких запасів наразі немає. Їх, звісно, намагаються сформувати. Та чи вдасться? Об'єктивно, багато з неообхідного переліку обладнання виготовляється 6-12 місяців, а деякі позиції до двох років.

Уже зараз ми інколи чуємо заклики енергетиків знизити рівень споживання електроенергії у пікові години. Що ж буде взимку, коли споживання в системі суттєво зросте, а левова частка проблем з генерацією та мережами нікуди не зникне? А якщо сюди додати можливі руйнування в енергосистемі через майбутні бомбардування?

Друзі, я не хочу нагнітати паніку, закликати щось робити, чи навпаки не робити чогось. Проте, я вважаю, що люди мають ухвалювати рішення щодо підготовки до зими на основі вичерпної інформації про стан енергосистем. А стан цей важко назвати навіть задовільним.

Подбайте про необхідні речі (генератори, акумулятори і т.д.) поки ціни знову не стали захмарними, як минулої осені. Зробіть запас необхідних речей, поки ще нема ажіотажу.

Віримо в краще, але готуємось до зими без рожевих окулярів.

Моя особиста думка - ця зима буде набагато важчою з точки зору відключення світла. Дуже хочу помилятися, але...

Сергій Кудактін, депутат Черкаської міської ради, допис на власній сторінці у Facebook

Коментарі

Василь :

о, Господи , ще один аналітик, і щоб ми робили без порад провінційного політика

Вгору