Він був доброю дитиною: подробиці трагічної загибелі школяра в Умані

25 січня 2018, 13:01

Моторошна пригода з 12-річним Русланом Непотенко, який загинув на канатній дорозі в Умані, шокувала жителів міста. Також людей обурив той факт, що адміністрація Національного дендропарку "Софіївка", в якому сталася трагедія, своєчасно не демонтувала небезпечний атракціон, пише Обозреватель.

Під час зимових канікул, 18 січня, Руслан разом з другом Сашком і Володею відправилися погуляти в "Софіївку", яка в цей час року була відкрита для вільного входу. З собою хлопці взяли мотузку і карабіни, оскільки вирішили полазити по непрацюючої канатній дорозі. Руслан і Вова прив'язалися мотузками до металевих тросах і стали спускатися.

У якийсь момент підлітки заплуталися і зависли на висоті, коли ж спробували звільнитися - обв'язана навколо їх торса мотузка початку здавлювати обом грудну клітку.

В цей час третій хлопець, який знаходився внизу і нічим не міг допомогти друзям, викликав рятувальників. Коли підлітків нарешті спустили на землю, Руслан був уже мертвий. Його друг Володя також постраждав, проте після огляду медиками був відпущений додому.

Знайомі і близькі загиблого досі не можуть відійти від пережитого шоку.

- Руслан був активним хлопчиком, траплялося, що порушував дисципліну ... По частині навчання зірок з неба також не хапав, при цьому він був добрим, товариським і чуйним, - розповіли викладачі школи №11, де навчався Руслан.

Поховали хлопчика на міському кладовищі. Попрощатися з ним прийшли всі його друзі і близькі. Відзначимо, що в сім'ї було троє дітей.

Відразу після НП поліція почала досудове розслідування по ст. 367 ч. 2 Кримінального кодексу України (службова недбалість). За повідомленням прокуратури Черкаської області, службові особи Національного дендрологічного парку "Софіївка" неналежним чином виконували свої службові обов'язки і не вжили заходів щодо повного демонтажу канатної дороги, що призвело до нещасного випадку, в результаті якої загинула дитина.

Зараз проводяться дії, спрямовані на встановлення осіб, причетних до скоєння злочину. Винуватцям може загрожувати до п'яти років в'язниці.

 

 

Олена сказав:

Це був нещасний випадок. Самі хлопці завжди шукають собі проблеми на голову (свою та своїх близьких) То заради селфі лізуть на вагони, то на недобувані мости та будівлі. В даному випадку – захотілося погойдатися безоплатно на канатній дорозі – хіба це можна було передбачити та запобігти біді? Вони будуть скрізь лазити, ризикувати своїм життям, а люди повинні нести за них відповідальність? Тоді я би пред”явила претензію батькам дитини за неналежне виконання своїх батьківських обов”язків. Вони й гадки не мали, куди йде їхня дитина. Вони винні самі. Дитину жаль. А передбачити, куди полізе наступна дитина – неможливо.

Вгору