Відтепер кожен черкаський виборець зможе перевірити себе в електронній базі даних Державного реєстру виборців

29 квітня 2014, 14:50

На сайті Центральної виборчої комісії створено розділ «Державний реєстр виборців», де кожен виборець може перевірити себе в базі даних, заповнивши відповідну форму в «Особистому кабінеті виборців».

У Черкаській області питаннями ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) займаються 27 відділів.

Реєстр ведеться в електронній формі з єдиною централізованою базою даних, яка містить персональні дані усіх виборців України. Розпорядником Державного реєстру виборців є Центральна виборча комісія.

Підготовка і проведення позачергових виборів Президента України регулюються Конституцією України, Законами України «Про вибори Президента України», «Про Державний реєстр виборців» та іншими нормативно-правовими актами.

Відділом адміністрування та відділами ведення Реєстру налагоджено співпрацю з суб’єктами подання відомостей, які відповідно до статті 22 Закону України «Про Держаний реєстр виборців» здійснюють щомісячне (до 5 числа) поновлення бази даних Реєстру на підставі відомостей. Також, відповідно до календарного плану підготовки і проведення позачергових виборів Президента України, інформацію подають відповідному органу ведення Реєстру (Міністерство внутрішніх справ; Міністерство юстиції України; військові частини; пенітенціарна служба; спеціалізовані заклади, які здійснюють облік бездомних громадян; Міністерство закордонних справ; суди; охорона здоров’я).

Центральна виборча комісія виділила кошти у розмірі 64 600 грн. для забезпечення відділів ведення Реєстру папером та тонерами для виготовлення іменних запрошень, попередніх та уточнених списків виборців. Крім цього, була здійснена профілактика діючих принтерів.

Відділи ведення Державного реєстру виборців матеріально та технічно забезпечені й готові до проведення виборів. Так, ними були подані оголошення в засоби масової інформації для уточнення своїх персональних даних та про зміну місця голосування з метою уникнення непорозумінь у день виборів.

На сьогодні проводиться прийом заяв виборців щодо внесення змін до Державного реєстру виборців.

Один примірник попереднього списку виборців та іменні запрошення передаються дільничним виборчим комісіям не пізніш як за 16 днів до дня голосування (до 8 травня включно).

Один примірник уточненого списку виборців передається дільничним виборчим комісіям не пізніш як за 2 дні до дня голосування (22 травня включно).

Зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці вносяться на підставі:

1) рішення суду, прийнятого у порядку та у строки, визначені Кодексом адміністративного судочинства України (не пізніш як за 5 днів до дня голосування заява подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу);

2) повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці.

У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Також кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси відповідно до законів України «Про Державний реєстр виборців» та «Про вибори Президента України».

Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси встановлюється Центральною виборчою комісією.

Робота органів Державного реєстру виборців проводиться відповідно до визначених строків календарного плану та перебуває на постійному контролі в обласній державній адміністрації. На сьогодні кількість виборців у межах області становить 1 041 253 особи.

 За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації Черкаської обласної державної адміністрації

Поділитись

Коментарі

Вгору