Відомий черкаський альпініст отримав звання Майстра спорту України

06 квітня 2023, 19:03

Засновнику та керівнику Черкаської Федерації альпінізму та скелелазіння В’ячеславу Полежайку присвоїли звання майстра спорту України.

Кияни Микита Балабанов, Михайло Фомін та черкасець В’ячеслав Полежайко в 2021 році першими в світі здійснили безпрецедентне сходження на неприступну до того часу гору Аннапурну III (7555м) у Гімалаях. Під час нього команда українців піднялася на вершину за маршрутом, здолати який протягом багатьох років не могли найсильніші альпіністи світу. Першопрохід українців вже занесено в історію світового альпінізму. За високе спортивне досягнення чоловіки отримали перемогу на Чемпіонаті світу та Чемпіонаті України з альпінізму в висотному класі. Альпіністів візначили престижними преміями Special juri awards Paul Preuss solidarity awards.

Аннапурна III - вершина з висотою 7555 метрів над рівнем моря, розташована в ущелині Seti Kola у Непальських Гімалаях. Свої спортивні мрії туди спрямовували учасники сімох експедицій із різних країн світу. І жодна з них не досягла мети — дістатись вершини по Південно-Східному ребру.

Лише британцям та автрійцям вдалося дійти до позначки 6500 метрів. Але вони також змушені були поступитись і згодом спуститись до підніжжя гори.

Аннапурна цікава складним маршрутом з різноманітним, дуже складним рельєфом, льодоспадами, міксованими скелями, перепадами висоти і ще купою сюрпризів. До того ж, у цьому районі зазвичай майже непередбачувана погода. До вершини українці "йшли" протягом 15 днів під час ураганного вітру, що не вщухав. Швидкість його сягала 100 кілометрів на годину.

Українські альпіністи проклали маршрут таким чином, щоб він включав в себе всі описані складнощі, простих шляхів не шукали. Їм врешті довелося подолати три надскладні кілометри вертикалі. Експедиція українців тривала майже два місяці. А готувалися до Аннапурни більше двох років під час сходжень на інші знакові вершини Гімалаїв та інших гірських регіонів.

Мали, щоправда, одну розвідувальну спробу в 2019 році. Тоді внаслідок негоди та обмороження одного з членів команди, сходження саме на Аннапурну III було припинено.

Федерація альпінізму та скелелазіння в негірських Черкасах продовжує тренування та спортивну підготовку. Особливу увагу приділяють юним скелелазам. У Черкасах успішно розвивається юнацький альпінізм та дитяче скелелазіння. До того ж весь час від повномасштабного вторгнення черкаська альпіністська спільнота бере активну участь в волонтерському русі — члени Федерації збирають кошти та необхідне спорядження для ЗСУ.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору