“Шерсть у роті, відсутність вазонів і безкінечна любов”: відомі черкащани про чотирилапих членів сім’ї (фото)

10 серпня 2020, 19:53

Щорічно 8-го серпня у світі відзначають день котів за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, щоб вшанувати домашніх улюбленців.

Відомі черкасці запевняють: у кожного чотирилапого є свій характер… і шерсть. І щоб безконфліктно жити з вусанем, його потрібно сприймати як повноцінного члена родини.

Вдома у президента Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» Оксани Савіцької проживають аж 10 котів. Черкащанка каже, що всі переселилися в будинок із вулиці. Для того, щоб ужитися всім на одній території, Оксані довелося йти на компроміс. 

- Довелося віддати вазони людям - їх охоче розібрали, бо вони були класні. Це як із дитиною - доводиться у чомусь себе обмежувати. Але це питання пріоритетів, - розповідає пані Оксана. 

Для своїх підопічних президентка влаштувала максимально комфортне та безпечне життя - починаючи від правильного харчування і закінчуючи розробленими дієтами. 

- Котики харчуються сухим кормом, оскільки, попри усталену у народі точку зору, інша їжа їм не підходить і часто шкодить. Слова "мій кіт їв те, що і я, і дожив до 15 років" можна порівняти з тим, що чийсь дідусь дожив до 105 років через гарну спадковість, хоча і палив. Але для більшості такий спосіб життя стане лише причиною його скорочення, - пояснює Оксана Савіцька. - Але є хронічно хворі котики або ті, яким потрібна спеціальна особливо якісна дієта.

Іграшки для чотирилапих членів родини також підібрані з прискіпливістю. 

- Граються коти мячиками, коробками, кришечками від пластикових пляшок води, лазерними указками. Принципово у домі немає іграшок із пір'ям, яким кіт може вдавитися, відірвавши від іграшки, - розповідає черкащанка.

На шерсть пані Оксана не жаліється - каже, що немає сенсу, оскільки її завжди можна прибрати. Тому й людей, які жаліються на неї, не розуміє. 

Журналістка Дарія Шевченко - власниця “лисого” кота породи сфінкс. І вона впевнена: мати особливого кота - означає бути особливою.

- У нас дуже непосидючий  і вибагливий кіт, але в той же час особливий та дуже красивий. Моя галерея в телефоні заповнена його фото. Жити з Волтером - це ховати ноги під ковдру, аби він їх не кусав; щодня прибирати в квартирі, бо його наповнювач вкриває всю підлогу. А ще - слухати ночами його голосне «мя-я-яу», - розповідає Дарія. 

Найбільше у чотирилапому члені родини вона любить його лису шкіру, яка зігріває ночами. 

- А ще обожнюю Волтера за те, що він кожного разу зустрічає мене після роботи під дверима і проситься на руки. 

Журналістка каже, що коти розвивають відповідальність. А її саму чотирилапий член сім’ї робить ніжнішою. 

- Жити з котами - це безсумнівно краще, ніж без них, - впевнена Дарія Шевченко.

Засновник спортивного клубу Черкас Влад Герелес - власник такого ж “лисуна”. І хобі його улюбленця - цупити їжу з тарілки господарів. 

- Космос харчується збалансованим кормом, але любить красти їжу з тарілки. До найулюбленіших страв входять фрукти. Особливо банан та грейпфрут, - розповідає черкасець. 

Найбільше задоволення від ігор кіт отримує від полювання на комах. А від розваг із будівельною стяжкою чи пластиковими кришечками просто у захваті. Однак назвати чотирилапого шкідливим черкасець не може. 

- З найбільших шкод, які робив Космос - зламав вазон із рослинами і самі рослини. А так він полюбляє сидіти на плечі, тому коли дереться нагору - може ненароком порвати футболку, - розповідає Владислав Герелес.

Журналістка Марина Клімчук розповідає, що її улюблениця Фасолька вважає своїм обов’язком перевіряти, чим харчується її “мама”.

- Я годую її якісним кормом, але улюблена її їжа - з моєї тарілки. Навіть якщо вона нічого не їстиме - все одно лапкою торкає. І я просто не можу їй це заборонити - занадто люблю. Тому вона краде з тарілки, а потім тікає, - розповідає черкащанка. - А ще вона звикла, що я її годую з рук, тому інколи підходить і перевертає лапку - показує, що їй варто їсти. І Фасолька дуже дивується, коли в моїй руці нічого немає. 

Улюблені іграшки кішечки - резинки для волосся Марини, які вона вже ніколи не знайде. Обожнює гратися своєю їжею, а улюблена розвага під час прибирання квартири - бігати за шваброю. Окрім цього Фасоля обожнює гратися, тому коли “мама” йде на роботу, обов’язок кицьки - напасти на її ноги. 

А ще Фасоля - “снодійне” для Марини. 

- Коли я не можу заснути, кличу її. Кицька прибігає, починає відразу мурчати, лягає зверху на мене. Взагалі вона дуже ласкава і обожнює спати зі мною, - розповідає журналістка. 

Дівчина каже: коли брала Фасольку, думала, що так рятує кішечку. Але з часом виявилося, що саме Фасоля врятувала Марину і продовжує рятувати й досі. 

Реп-виконавець Андрій Фріл розповідає, що свою улюбленицю побачив вдома у майбутньої дружини Олександри. Тоді ж зрозумів, що вона - самодостатня дама.

 Улюбленої іграшки немає - кішка відмовляється гратись із ними. Зате може годину сама гратись зі шматком віника, - розповідає реп-виконавець. 

Одного разу кицька вирвала кактус із горщика, злякалася, почала тікати. Кактус у цей момент застряг у хвості і Андрію Фрілу разом із дружиною довелося рятувати обох. Каже, що вдалося. 

Улюблена їжа у чотирилапої улюблениці - корм, але вона сходить з розуму, коли бачить оливки. 

- Класно мати вдома тваринку. Приходиш - а вона тобі радіє. Ну, тобто так було у листоноші Пєчкіна, а наш просто чекає, щоб йому знову дали поїсти, - розповідає черкащанин.

SMM-ник “Про все” Максим Миськів розповідає, що шерсті його кота Митрофана, яка є в усіх куточках будинку, вистачить, аби скласти ще одного такого ж кота. 

- Улюблена іграшка мого кота — це будинок. Буквально. Увесь наш будинок — це його іграшка. І ми в тому числі. Він може спочатку гратися із ковдрою у мене на ліжку, а потім стрибнути на перший поверх і біситися з тінню від сонця. А на завершення — почати бігати за кимось.

Колись Митрофан настільки “повірив у себе”, що подумав, що всі речі будинку - його власність. Тоді ж він за це й поплатився. 

- Одного разу кіт вирішив, що куртка мого тата — гарне місце для туалету. У той же день він про це пожалкував і заплатив за це своєю "чоловічністю", - згадує Максим Миськів.

Попри семирічне проживання у люблячій атмосфері кіт так і не навчився терпіти ласку - йому необхідно завжди когось кусати. Навіть коли його гладять, витримки вистачає лише на хвилину. Після - долоня перетворюється на мішень.

Однак головною особливістю кота Максим вважає його шпигунські вміння.

- Хоч Митрофану майже 7 років, сховатися від нього майже неможливо, - каже Максим. 

Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору