Всеукраїнський з’їзд кардіохірургів вперше відбудеться у Черкасах

14 лютого 2020, 13:51

Двадцять сьомий з’їзд кардіохірургів України вперше відбудеться у Черкасах із 28 по 29 травня. У ньому візьмуть участь близько трьохсот лікарів України та закордону.

Про це повідомив академік НАМН України, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Василь Лазоришинець під час розмови з очільниками Черкащини – головою обласної ради Анатолієм Підгорним та головою ОДА Романом Боднаром.

– У 1990 році в Україні було лише два кардіоцентри у Києві та Львові, а зараз ми маємо 44. Десять років тому відкрився і Черкаський кардіологічний центр, який наразі є одним із найкращих у державі за показниками якості роботи та кількості проведених операцій. Тому Асоціація серцево-судинних хірургів прийняла рішення проводити 27-ий з’їзд саме в Черкасах, - сказав Василь Лазоришинець.

За його словами, з’їзд відвідає близько трьохсот лікарів і 50 із них приїдуть із-за кордону. У заході братимуть участь кардіохірурги, кардіологи, кардіоанастезіологи, ендоваскулярні хірурги, перфузіологи. Враховуючи високий рівень заходу та велику кількість учасників, організатори звернулись за допомогою до очільників області.

За пропозицією Анатолія Підгорного, основну частину заходу буде проведено у сесійній залі обласної ради, яка зможе одночасно вмістити таку кількість учасників.

З’їзд кардіохірургів важливий для української спільноти лікарів тим, що фахівці мають змогу обмінятися досвідом, науковими досягненнями, адже будь-який практичний досвід грунтується лише на наукових дослідженнях.

– Якщо немає якісної медичної науки, то тоді не буде і кваліфікованої медичної допомоги, - зазначив Василь Лазоришенець. І додав, що вони вже запросили фахівців із Італії, Польщі, Ізраїлю, США та Німеччини.

На завершення зустрічі видатний академік дав кілька порад, як не стати пацієнтом кардіохірурга.

– Гарно відпочивайте, робіть фізичні вправи, обов’язково ходіть щодня 6-10 км, правильно харчуйтеся і робіть це регулярно. І на останок після 40 років раз на рік раджу проходити повне обстеження та робити кардіограми, - сказав Василь Лазоришинець

За інформацією із пресслужби Черкаської обласної ради

Коментарі

Вгору