Вчителям Черкаського району перед Новим роком знизили зарплатню

02 грудня 2015, 07:36

гроші

Депутати Черкаської райради проголосували за внесення змін до районного бюджету на 2015 рік, згідно з якими районному відділу освіти необхідно зменшити видатки за статтею "Заробітна плата" і видатки спеціального фонду "Капітальний ремонт інших об’єктів". Замість цього запропоновано виділити кошти на придбання "Шкільного автобуса", інформує Економіка сьогодення.

27 листопада продовжено роботу першої сесії Черкаської районної ради VІІ скликання. У ході роботи депутати утворили постійні комісії районної ради, обрали їх голів та головуючий повідомив про реєстрацію депутатських фракцій.

Серед інших питань депутатами райради розглядалося питання, яке не було внесено до порядку денного сесії – "Про внесення змін до рішення районної ради від 23.01.2015 №48-6/VІ "Про районний бюджет на 2015 рік". За цим документом, за який проголосували новообрані депутати, районному відділу освіти необхідно зменшити видатки за статтею "Заробітна плата" на суму 168,8 тис. грн., за статтею "Нарахування на заробітну плату" – на суму 80,2 тис. грн., а також видатки спеціального фонду "Капітальний ремонт інших об’єктів" на суму 57 тис. грн. Замість цього запропоновано виділити 350 тис. грн. на придбання "Шкільного автобуса".

Голосуючи за такі зміни, депутати райради нового скликання фактично погіршили соціальне становище місцевих освітян та позбавили можливості бодай підлатати щось у приміщеннях шкіл району. Це при тому, що прийняте рішення важко назвати легітимним, оскільки питання не вносилося в порядок денний, не розглядалося профільною депутатською комісією.

"Зміни до порядку денного сесії вносяться до його затвердження. Це було продовження першого засідання із затвердженим порядком денним, а відтак зміни до нього вносити вже не могли, – наголошує координатор діяльності фракції ВО "Батьківщина" в Черкаській районній раді, депутат Черкаської районної ради VІ скликання Євген Геращенко. – Крім цього, приймати подібні рішення можна лише після розгляду відповідної комісії. Тож зміни по оплаті праці вчителям району прийняті з порушенням регламенту. Ось і виходить, що гроші, які виділив депутатський корпус минулого скликання, депутати нового скликання, не розібравшись у суті питання, перерозприділили".

Зазначимо, що за рішення, яким внесено зміни до бюджету Черкаської районної ради, не голосували представники від політичних сил ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", Радикальної партії Олега Ляшка. Підтримали рішення депутати від Блоку Петра Порошенка "Солідарність", Народної партії, ВО "Черкащани".

"Від такого рішення вчителі втратили в зарплаті. Це десь по 300 грн. на особу, які могли отримати освітяни напередодні Нового року., – уточнює Євген Вікторович. – Гроші, видалені на 2015 рік на ремонт шкіл, протягом року не використані і тепер їх перерозподіляють на інші потреби. За чий кошти тепер робитимуть ремонти в школах? Знову збиратимуть гроші з батьків? Ми не проти шкільного автобуса, а проти того, щоб це робилося за рахунок вчительських зарплат і батьківських коштів".

Нагадаємо, перша сесія новообраної Черкаської районної ради відбулася 19 листопада. Під час першого засідання новообрані депутати сформували тимчасову президію, секретаріат, лічильну комісію та затвердили порядок денний першої сесії. На сесії головою Черкаської районної ради був обраний Олексій Собко, заступником голови Черкаської районної ради – Сергій Степанюк. Обидва кандидати – представники БПП "Солідарність".

Поділитись

Коментарі

Вгору