ВАР звинуватила Держгеокадастр області у веденні боротьби проти аграріїв 

21 лютого 2018, 16:47

Чиновники Держгеокадастру Черкаської області розпочали боротьбу проти сільгоспвиробників, які ініціювали висловлення недовіри голові обласного Держгеокадстру Ользі Залозі у зв’язку з частими випадками незаконної передачі земель в оренду завчасно визначеним особам. Про це заявляє Всеукраїнська Аграрна Рада.

"Так, відомство поручило держінспекторам у сфері державного контролю за використанням та охороною земель перевірити на предмет дотримання земельного законодавства тих керівників господарств, які найбільш активно виступали за подолання земельної корупції.

«Держгеокадастр видав наказ, згідно з яким державні інспектори мали перевірити саме тих аграріїв, які не готові миритись з незаконними діями чиновників та готові сказати про це публічно. За результатами перевірки інспектори могли видати акти, на основі яких виробники були б вимушені сплачувати значні штрафи за розорювання земель, або, більше того, їх самовільне захоплення. Хоча насправді усі ці господарства діяли виключно в рамках закону та можуть це довести», - зазначив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Олександр Сліпченко.

У відповідь на це 21 лютого у Маньківському районі була проведена зустріч сільгоспвиробників, до якої долучились аграрії з усієї Черкаської області.

За результатами зборів сільгоспвиробники в черговий раз виразили своє незадоволення злочинними діями чиновників Держгеокадастру та висловили недовіру керівнику Головного управління Держгекадастру Черкаської області Ользі Залозі. Крім того, аграрії закликали державних інспекторів у сфері держконтролю за використанням та охороною земель відмовитись від виконання злочинних наказів відомства та стати на захист чесних фермерів. Зрештою, сторони досягли порозуміння.

Тепер аграрії очікують на проведення позачергової сесії Черкаської обласної ради, яке заплановане на 2 березня, та сподіваються, що на цей раз обласні депутати відвідають засідання й підтримають рішення за висловлення недовіри керівництву обласного Держгеокадастру.

Попередні спроби провести позачергову сесію відбулись 13 лютого та 26 січня. Однак народні обранці від фракцій «Блок Петра Порошенко», «Відродження», а ще раніше - Українського об’єднання патріотів «УКРОП» та ВО «Свобода» утримались від голосування за очищення відомства від корумпованих очільників", - йдеться у повідомленні прес-служби ВАР.

Поділитись

Коментарі

Вгору