Вам подобається зоофілія? – як черкащанин обмальовував фонтан з янголятками (фото)

18 листопада 2016, 23:46

1

“Це не хуліганський акт. Це – мистецька акція”. Так пояснює свій вчинок художник Олександр Дувінський. Сьогодні в Черкасах він обмалював фонтан із янголятами, який недавно встановили на площі перед Центром дитячої та юнацької творчості, пише Інфоміст.

На обурливі закиди містян: “Навіщо ви це робите?”, він відповідав: “Вам подобається зоофілія?”

– 21 століття… Не було ні ренесансу, ні модерну нічого такого!? – обурюється Дувінський. – Найголовніше в іншому. Ми зі складнощами збираємо гроші для поранених. А на фоні війни у нас відбувається така погань. Нехай фонтан коштує 120 тисяч. Але не коштує прокладка комунікацій 280 тисяч. Я сам іноді займався будівництвом, тому прекрасно розумію, як можна “гратися” з кошторисом.

2

 

Ще до початку своїх дій він повідомив, що свою акцію найменував "Допоможи корупціонеру". Обґрунтовує він це тим, що чиновники “не дуже толково виправдовують такі великі кошториси”.

– Мені як художнику образливо, що не я беру участі в цьому розпилюванні грошей. Його (фонтан – ред.) можна оцінити і в три гривні, і в три мільйони. У такий спосіб я хочу запропонувати їм свої послуги художника. Зараз ані комунікацію не треба прокладати, нічого непотрібно. Це не хуліганський акт. Це мистецька акція.

3Після цього Олександр Дувінський почали зрізати плівку із янголят на фонтані. Потім художник узяв фарби і почав розмальовувати фонтан. На це відреагували містяни. Одні підтримували його дії, та говорили, що цей фонтан – несмак. Решту обурювали його дії. Жінки кажуть, що дітям фонтан подобався.

4Згодом на площу приїхали патрульні. Вони хотіли відвезти Дувінського у відділок для з’ясування обставин та пояснювали це тим, що він чинить хуліганські дії.

– Чому я маю кудись їхати? Хуліганські дії – це встановлення цього фонтану, – відповів художник.

Ще за кілька хвилин на місце події приїхала слідчо-оперативна група. Експерт фотографував розмальований фонтан. Від коментарів правоохоронці відмовилися.

Опісля патрульні вже вдома затримали Олександра Дувінського. Його доставили у відділок для дачі показів.

Коментарі

Марія сказав:

У цього чоловіка з головою все в порядку?

Черкащанка сказав:

Що мене обурюе у цiй ситуацii, так це те, що йому “намалювали” 173 статтю, а це 170 грн. штрафу! Особисто я розцiнюю цей вчинок як вандалiзм, бо цей горе-художник зiпсував фонтан, який коштуе бюджету 400 тисяч гривень! Яке ж це “дрiбне хулiганство”? А хто буде вiдновлювати фонтан пiсля цiеi, як вiн сказав, “мистецькоi акцii”? Такий м”який вердикт тому, що у нього статус художника? Це виходить, що якщо невдоволенi будуть поливати фарбою все, що не подобаеться, заплатять усього 170 грн. та пiдуть далi псувати державне майно?

Вгору