Вакцинують і хлопців, і дівчат, – черкаська лікарка про протидію вірусу папіломи людини

16 серпня 2024, 09:25

Вірус папіломи людини є найпоширенішою інфекцією, що передається статевим шляхом. Є понад 80 типів папіломавірусу людини, приблизно 30 з них можуть уражати шийку матки та вважаються онкогенними. Вірус папіломи людини 16 та 18 типів найчастіше пов’язують з раком шийки матки. Імунна система організму може боротися з інфікуванням вірусу, проте у певної кількості жінок інфікованих вірусом папіломи людини розвивається рак шийки матки.

За даними Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб у 2023 році від вірусу папіломи щепилися – 1045 осіб, а за шість місяців 2024 – всього 260.

За словами лікарки-епідеміологині відділу імунопрофілактики обласного ЦКПХ Тетяни Гололобової, зазвичай вакцинують хлопчиків та дівчаток до початку статевого життя:

«Але можна починати вакцинацію і вже після початку статевого життя. Чоловікам до 26-ти років, жінкам до 45-ти років згідно з інструкцією використання, діткам від 9 до 14 років роблять дві дози, а з 15-ти років і старше вже роблять три дози з певними інтервалами», – розповіла Тетяна Гололобова ТРК «Ільдана».

Щеплення захищає від розвитку раку шийки матки, раку порожнини рота й горла, статевих органів й ануса. В Україні щеплення від папіломавірусу входить до переліку «‎рекомендованих».

Зазначимо, вже кілька років поспіль Черкащина перебуває на другому місці серед областей України по онкологічних захворюваннях. Найпоширенішим захворюванням у чоловіків є рак передміхурової залози. У жінок - молочної залози.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору