В Золотоноші формуватимуть громадський бюджет

06 листопада 2017, 09:32

Цього року Золотоноша впроваджує програму бюджету участі або громадського бюджету, що надає жителям можливість пропонуювати проекти, які будуть реалізовані міською владою наступного року. За словами ініціаторів, громадський бюджет чекає саме небайдужих до життя міста золотонісців, що бачать його проблеми міста та шляхи їхнього вирішення, не хочуть чекати змін, а готові створювати їх самостійно, пише zolotonosha.ck.ua.

Процес громадського бюджету передусім сприяє кращому розумінню процесу управління містом, створює ефективний механізм взаємодії структурних підрозділів виконавчих комітетів міської ради та жителів міста в бюджетному процесі, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, району чи мікрорайону. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику міста.

Варто додати, що реалізація обраних проектів здійснюється впродовж року, а мешканці здійснюють безпосередній контроль за цим процесом.

Процес громадського бюджету відбувається у декілька етапів:

  1. Автор подає свої ідеї та ділиться побажаннями;
  2. Виконавчі органи місцевої влади розглядають проекти;
  3. Жителі міста голосують за проекти он-лайн або у пунктах супроводу громадського бюджету;
  4. Оголошення переможців (їх може бути декілька);
  5. Місто в особі міської ради починає втілювати ідеї.

- Громадський бюджет повинен стати інструментом залучення мешканців до участі в управлінні містом. Завданням має бути не розподіл частини бюджетних коштів за участі громадян, а першочергово зробити бюджетний процес зрозумілим та максимально прозорим, – зазначає  міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору