В Уряді назвали крайній термін добровільного об’єднання громад

02 грудня 2019, 08:33

Термін добровільного об’єднання населених пунктів в України у громади буде тривати орієнтовно до лютого 2020 року, заявила в програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода міністр розвитку громад і територій Альона Бабак.

«Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність через закон вже встановлювати, відповідно до перспективних планів, фактично конфігурації громад, які ще не об’єднались. Тобто ми заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди житимуть в бідності та без амбулаторій, шкіл і так далі, а допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм», – зазначила Альона Бабак.

За даними міністра, на сьогодні понад 6 тисяч громад в Україні ще не об’єдналися.

«Але ми розуміємо, що оптимально може бути приблизно 1400 громад», – додала Бабак.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Аби тільки села не лізли до складу міст. Бо приєднавши усіх охочих (Благодатне, Сокирне, Свидівок, Ч.Слободу, Р. Поляну), Черкаси перетворяться на одне велике село. Нехай між собою об”єднуються громади сіл! А якщо село проситься до міста – проводити референдум, чи хочуть черкащани такого об”єднання ( а села, звісно, хочуть!)

Вгору