В Умані жителі квартир стануть власниками всього будинку

10 лютого 2016, 14:37

осбб

Про необхідність активізації створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Умані, розповів в.о. начальник відділу житлово-комунального господарства міської ради Віталій Харченко. Він зазначив, що процес децентралізації влади не оминув і житлово-комунальну сферу.

З 1 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Відповідно до закону держава скасовує таке поняття, як житловий фонд комунальної власності, передаючи управління будинками об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

З моменту створення ОСББ мешканці самі визначатимуть, які види послуг їм потрібні, а які ні. Також структури, які надаватимуть ці послуги, ОСББ обиратимуть самостійно.

«Якщо до 1 липня 2016 року в будинку не буде створено ОСББ і власники квартир не визначаться з формою управління цим будинком, то його здійснюватиме управитель, який призначатиметься виконавчим комітетом місцевої ради», - підкреслив Віталій Харченко.

Довідково. В Умані є 542 багатоквартирних будинки, з яких 362 перебуває на обслуговуванні РЕУ, 44 багатоповерхівки – це житлово-будівельні кооперативи, 74 ОСББ і 62 будинки належать до відомчого житла.

Нагадаємо, у Черкасах управителів будинків призначатимуть примусово.

За інформацією прес-служби виконкому Уманської міськради

Коментарі

Вгору