В Умані запрацювало «всевидяче око» (відео)

18 січня 2016, 22:35

inner9951169Хто порушує - від кари не втече. Другий крок для підсилення безпеки на уманських вулицях, розпочався. Місто опутує мережа відеокамер, об’єднаних у централізовану систему, пише Вечірня Умань.

Це дозволить поліції контролювати вулиці, фіксувати злочини, затримувати злочинців та вандалів. І… ефективніше доводити винуватість їх у суді. Щоправда, система стане і гарним стимулом до роботи для місцевої влади й поліції. Бо камери фіксують все: як неадекватні дії злочинців, так і дії поліціянтів чи чиновників…

Першим кроком забезпечення безпеки на вечірніх вулицях – встановлення освітлення. Коли Умань «засвітилася», розпочали другий етап. Чергова частина поліції в місті Умань тепер має «додаткові очі» і «гарну пам'ять». Установку системи відеоспостереження проводить інтернет-провайдер ТІМ. Уже два десятки камер поділили на «сектори спостереження» центральну частину міста. На підходах ще близько сотні камер. Усі вони будуть працювати на єдиний центр, розташований у черговій частині поліції. І крім онлайн-спостереження за містом, інформацію з камер буде «запамятовувати» реєстратор. На думку ініціаторів проекту, це допоможе зупинити злочини і вандалізм. Наприклад – швидко виявити тих, хто ламає дитячі майданчики чи б’є шибки. Або вночі «літає» по вулицях на авто. Частину камер планують підключити для онлайн-перегляду – щоб усі бажаючі могли милуватися містом.

- Наша мета – це зробити місто комфортним, зручним та безпечним, – розповідає Сергій Клочко, заступник міського голови, – тому в ініціативну групу «Безпечне сучасне місто» увійшли підприємці, правоохоронці, чиновники. Так і була розроблена ідея та знайдені можливості, як зробити Умань сучасною.

Система, яка контролює… владу та поліцію

Підприємець, якому належить ідея системи відеоспостереження, розповідає, що надихнуло його місто українських атомщиків – Славутич.

- Все почалося з відвідування ще 2 роки тому міста Славутич, – розповідає Сергій Кисляк, директор ТРК ТІМ, депутат Уманської міської ради. – Проте щоб втілити ідею в Умані, потрібно було мати інфраструктуру. Наша компанія, що надає послуги інтернет-провайдера і кабельного телебачення, поступово працювала над створенням інфраструктури. І ось зараз це стало можливо зробити. Тепер можна впевнено сказати, що Умань – сучасне технологічне місто. Буде встановлено ще близько сотні камер. До 400-річчя Умані ми плануємо ще одну ІТ-новинку. Але це сюрприз. Кожного, хто причетний до ІТ-технологій, запрошуємо до нашої компанії. Давайте разом зробимо місто кращим !.

Інженер телекомпанії ТІМ Олег Зрайченко, провів чимало вихідних над розробкою, установкою і запуском системи. Він запевняє, що система – це не засіб слідкування за людьми. А більше засіб громадського контролю.

-  Частину камер ми підключимо онлайн. – розповідає він. – кожен зможе переглянути відео з них в реальному часі. Камери оснащені «приладами нічного бачення» та батареями. Тому навіть вимкнення світла не зупинить їх роботу. Відео записується на центральному сервері.

Віталій Школенко, начальник Уманської поліції, теж підтримав проект. Він знайшов доброчинців-однодумців, які придбали для уманської поліції і сучасний комп’ютер, що може опрацювати великі масиви інформації, і великий монітор для перегляду зображення з високою якістю. Цікавим нововведення стало і для служби внутрішньої безпеки поліції. Бо в полі зору відеокамер публічні місця, окремі громадяни і правоохоронці. Система дозволяє здійснювати он-лайн моніторинг дій поліцейських під час патрулювання та виїзду оперативних  груп.

Перший улов

Сергій Кузьмич, старший інспектор поліції, задоволений нововведенням – камери дозволяють оперативно направити наряд на місце події та зафіксувати будь-які автомобілі та осіб. Вже було виявлено і першого «порушника», що влаштував уночі у центрі міста «раллі»… Більше порушувати правила він не буде…

Думка уманчан:

Ігор. Мені здається, якщо буде камера, люди менше будуть смітити.

Антоніна. Думаю, мені буде безпечніше. Дитина в мене росте. А ситуація сьогодні важка. Сумку можуть потягнути, вдарити. Тому мені спокійніше, коли все під контролем. І за себе спокійніше, і за дитину.

Коментарі

Вгору