В Умані на затопленому кар’єрі загинув хасид

05 червня 2014, 11:54

Попри ствердження, що місто Умань стає релігійним центром прочан-хасидів із усього світу тільки під час святкування ними Нового року, вклонитися могилі свого духовного наставника Цадіка Нашмана до районного центру Черкаської області хасиди приїздять постійно. Деякі їхні обряди за певних умов несуть в собі загрозу життю та здоров’ю самих прочан.

Так, 4 червня в період відзначення хасидами релігійного свята «Шавот», під час ритуалу омовіння в затопленому кар’єрі отримав травми та утонув 23-річний хасид.

Про це повідомляє прес-служба Управління ДСНС України в Черкаській області.

Увечері, після святкової молитви до кар’єру, розташованому на вулиці Визволителів, який хасиди обрали місцем омовіння, зійшлось кількасот прочан. Не звертаючи уваги на те, що купання в кар’єрі через відсутність належних умов безпеки офіційно заборонено, хасиди проігнорували застережні написи і розпочали масові пірнання та омовіння.

О 18-20 один із молодих хасидів пірнув до кар’єру, де ударся об каміння та отримав травми голови та тіла різного ступеню важкості і, втративши свідомість, не зміг самостійно піднятись на поверхню водойми.

Ще до прибуття на місце події чергового караулу місцевої пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС, співвітчизники потерпілого зуміли самостійно підняти його на поверхню водойми, доправити до берега та передати до рук лікарів швидкої медичної допомоги. Лікарям вдалось повернути чоловіка до життя та доправити до реанімаційного відділення Уманської міської лікарні.

На жаль, вранці 5 червня, попри усі зусилля лікарів, від отриманих травм чоловік помер.

Нагадаємо, що впродовж останніх трьох років це вже третій аналогічний трагічний випадок із хасидами на цій водоймі. Минулого року, в вересні, водолази держслужби з надзвичайних ситуацій за аналогічних обставин зуміли врятувати прочанина-хасида. У 2012 році, в цьому кар’єрі глибина якого становить 14 метрів, утонув 19 річний прочанин.

Поділитись

Коментарі

Вгору