В Умані хасиди підпалили дерев’яний хрест

17 вересня 2018, 12:29

В Умані хасиди підпалили дерев'яний хрест

В Умані сталася сутичка між релігійними євреями і місцевими громадянами. Коли євреї-хасиди вирушили на берег річки Кам'янка для здійснення традиційного для свята Рош ха-Шана обряду «Ташла», один із них підпалив дерев'яний хрест, встановлений українськими християнами. Перед цим відбулася бійка між ультраортодоксами та жителями міста, повідомляє "Jewish news".

Правопорушення було зафіксовано камерою відеоспостереження. Відзнятий інцидент відразу ж набув поширення в соціальних мережах, викликавши бурю антисемітських коментарів. Глава єврейської громади Умані засудив інцидент:

- Це злочинний акт, несумісний з іудаїзмом, що є оскверненням імені Всевишнього.

Ізраїльський посол в Україні Еліа Білоцерківський також піддав подію жорсткій критиці й офіційно вибачився від імені хасидів. Ізраїльська й українська поліція проводить розслідування з метою встановлення особи палія.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ознаками частини 1 статті 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Особи, які вчинили дане кримінальне правопорушення встановлюються .

Етюд сказав:

Як ці жиди вже дістали…

Вгору