В Умані хасид незаконно добудував поверх у багатоповерховому будинку (відео)

27 жовтня 2016, 21:15

хасид

В Умані хасид із Сполучених штатів Америки в порушення всіх норм законодавства добудував ще один поверх у двоповерховому будинку по вул. Воїнів – інтернаціоналістів, 15. Вже другий місяць з початку будівництва споруда стоїть без покрівлі і дощі потрапляють до житлових приміщень. Будівельники, задіяні на будівництві, стверджують, що ремонтують дах.

Про це йдеться у сюжеті Надзвичайних новин.

Затікати почало з початком будівництва, бо воно співпало з першими осінніми зливами. Вода тече людям просто у квартири. Уманчанин Микола Мельник показав квартиру на другому поверсі, де проживає його старенька мати.

[fcbl 3

- Вода текла з усіх місць, де тільки могла найти таке місце. Затікала і під розподільий щит у коридорі. Отут повністю була вода, а внизу взагалі басейн, - розповідає мешканець будинку Микола Мельник.

Його мати Ганна Мельник додає: "Тут все намокло. Дорожки загортую. Все кругом тече. Я всі каструлі повитягувала і чайники, і відра. Що було підкладала".

Реконструкцію будинку здійснює хасид зі Сполучених штатів Америки, якого всі тут називають просто Джек. Він придбав у цьому будинку п’ять квартир. В одній із них - на другому поверсі - начебто живе сам. Однак, на момент приїзду журналістів, господаря квартири не було. Іноземець свого часу запропонував сусідам за власний кошт замінити у будинку дах, а в майбутньому ще й каналізацію.

- Люди у нас нормальні всі і тому погодились на це, – каже Микола Мельник.

хасид 2

Та коли він приїхав до матері у вересні, побачив що звели повноцінний третій поверх.

- Я дивлюся, а в нас вже не двоповерховий будинок, а триповерховий. І так він швидко його збудував, що я просто був в паніці, - розповідає Микола.

Сам Джек пояснив йому це непорозуміння тим, що, мовляв, то сусіди поплутали через його недосконале володіння українською мовою. На численні телефонні дзвінки журналістів іноземець взагалі не відповідав. Ймовірно тому, що будує без жодного дозволу.

- Ми, як депутати міської ради, перевіряли. Ні декларації на початок будівництва, ніяких дозволів в них немає, - пояснює депутат Уманської міськради Сергій Яремчук.

У будинку є ще дві квартири уманчан. Ті самі мокрі стіни і штукатурка, що сиплеться на голови. Але вони скаржитись не наважуються. Тож пенсіонерка з сином єдині, хто виборюють права у міській раді і прокуратурі. У прокуратурі справу перенаправляють в поліцію. А там відповідають, що подібне розслідування не входить у їх компетенцію.

- Дане звернення було розглянуто згідно чинного законодавства. Оскільки питання не відноситься до правоохоронних органів, заявнику було рекомендовано звернутись до відповідних контролюючих органів, про що було повідомлено письмово, - пояснює позицію речниця Уманської поліції Леся Усенко.

У відділі Державного архітектурно-будівельного контролю визнають, що іноземець і справді не мав жодного права на початок будівництва.

[fcbl 4

- Для проведення будівельних робіт, підготовчих, потрібен будівельний паспорт з дотриманими містобудівними умовами, а тоді вже подати повідомлення про початок будівельних робіт до нашого відділу по Умані. І лише після цього приступати. Як було встановлено перевіркою, він цих документів не отримував.- роз’яснює головний спеціаліст ДАБК Ростислав Шпильовий.

За те, що іноземець незаконно і самовільно добудував собі майже цілий поверх, його оштрафували аж на 10 тис. грн.

- Він визнав свою провину, було складено протокол, акт перевірки і притягнуто до відповідальності. Йому було видано припис про усунення вказаних порушень. – розповідає чиновник про вжиті заходи.

Термін на усунення правопорушень – два місяці. Це час, за який іноземець має узаконити прибудову. Кінцева дата 7 листопада. Проте, позиція Миколи принципова: повернути будівлю до попереднього вигляду. Інакше, за його словами,  стара споруда може не витримати.

- Хай він його розбирає, тому що будинок просто може розвалитися. Докинуть поверх, докинуть перекриття, буде кластися плитка, сантехніка, а потім ще добавиться кількість людей, яку знає тільки він. Це навантаження ляже на фундамент на стіни, - переконаний уманчанин.

Будинок розташований неподалік могили цадика Нахмана, куди щороку з’їжджаються тисячі паломників. Тож наміри так званого реконструктора  прогнозувати не важко.

- Він викупив квартири і, щоб не купувати ще квартири за реальною ринковою ціною, ставить людям такі умови, щоб вони за копійки їх віддали, - ділиться з цього приводу думками депутат Сергій Яремчук.

Коментарі

Вгору