В “Укрзалізниці” розповіли, як не стати жертвою аферистів при купівлі квитків на потяг

29 липня 2023, 08:30

В Україні триває піковий сезон літніх перевезень. У зв’язку з цим, збільшується кількість шахрайських схем, що пов’язані з купівлею квитків на потяг.

У компанії "Укрзалізниця" розповіли, як працюють шахраї та дали поради, як не стати їхньою жертвою. Аферисти, які мають на меті привласнення чужих коштів, постійно вигадують нові схеми.

Схема 1: "Перекупник" купує квиток заздалегідь, щойно відкриваються продажі. Оформлює квиток на своє (або на будь-яке вигадане) ім'я і в такому вигляді продає його пасажиру. У такому випадку провідники не пускають у потяг, адже ім'я у квитку не співпадатиме з іменем у паспорті. Зловмисники обіцяють пасажирам, що в них не виникне проблем, але по факту ті лишаються не на борту, а "за бортом" на пероні, а телефони "продавців" уже не відповідають.

Схема 2: "Перекупник" купує квиток заздалегідь, щойно відкриваються продажі. Оформлює квиток на своє (або на будь-яке вигадане) ім'я, а отримавши замовлення – у графічному редакторі змінює прізвище на квитку на реальне ім'я замовника. Самі пасажири, отримуючи такі квитки в електронній формі, навряд чи відрізняють їх від справжніх. Такі випадки – тест на уважність та професійність провідників: сканування квитка або звірка зі списком пасажирів миттєво демонструє поїзним бригадам справжнє ім'я на квитку, а звірка з документами пасажира примушує не допустити його до посадки. Такі випадки провідники виявляють досить часто.

Схема 3: "Перекупники" о 08:00 у перший день відкриття продажів (а більшість квитків продаються за 20 діб до відправки поїзда) намагаються атакувати ботами системи і за допомогою скриптів швидше за чесних користувачів викуповують квитки. Такі облікові записи фахівці постійно блокують, але й махінатори вигадують нові алгоритми. Якщо «перекупники» вже мають замовника, то оформлюють квиток одразу на його прізвище. Якщо ж ні – то при отриманні замовлення здають квиток, взятий раніше на довільне ім'я, і тут же викуповують на потрібне ім'я.

"Найближчим часом впроваджуємо кілька нововведень у застосунку, щоб покінчити з такою винахідливістю. Закликаємо і пасажирів не підтримувати таких "горе-підприємців" своїми замовленнями. Замовляючи квиток у "перекупників" ви ж самі створюєте ажіотажний попит, стимулюєте налаштування ботів, через які звичайні пасажири мають труднощі з купівлею квитків", - зазначають в "Укрзалізниці".

Схема 4: "Перекупники" моніторять повернення квитків іншими пасажирами, після чого намагаються одразу їх викупити. Нагадаємо, повернення варшавських квитків у вільний продаж здійснюється за 2 доби до відправки з 08:00. Ці квитки доступні всім і зовсім немає необхідності переплачувати "горе-підприємцям".

"Розуміючи високий попит, ми свідомо надаємо все більше опцій міжнародного сполучення, які зібрані ось ТУТ. І вже зараз радимо для придбання міжнародних квитків встановлювати застосунок "Укрзалізниці": незабаром анонсуємо нові можливості вже найближчим часом", - зазначають в УЗ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору