В Україні підскочили ціни на вінчання і хрестини

16 травня 2014, 12:36

В українських церквах через кризу в країні подорожчали вінчання і хрестини дітей. Священнослужителі також заявляють про різке падіння кількості пожертвувань і починають економити, інформує ТСН.

Так, за словами намісника Десятинного монастиря отця Гедеона, пожертвування знизилися в три рази.

- Якщо раніше жертвували по 100 грн, то тепер по 30. При цьому менше хрестити дітей і вінчатися не стали. Але самі церемонії стали скромнішими: менше гостей, квітів, дешевші автомобілі. Якщо раніше приходили оператори з професійними камерами, то тепер церемонії знімають рідні або гості на аматорські апарати. Нам доводиться економити газ і електрику, як у себе вдома. Але повністю відключати світло в церкві ми не можемо - якщо йде літургія, то потрібно включати велику люстру, а це все витрати, - повідомив отець Гедеон.

Владика Євстратій Зоря УПЦ КП також скаржиться на ціни на комуналку, які сильно відбилися на невеликих церквах.

Тим часом віряни говорять про зростання розцінок на послуги церкви на вінчання, хрестини, освячення квартир і машин, сорокоусти. Офіційно священики про це не хочуть говорити, однак парафіяни заявляють, що ціни скрізь значаться колишні, а в процесі церемонії доводиться доплачувати за додаткові послуги.

- Про вінчання в церкві на Подолі заздалегідь домовилися за 300 грн. Але, коли наші мами розкладали рушник, до них підійшов священик і тихенько сказав, що під рушник потрібно з однієї й іншої сторони покласти пожертвування. Мами дістали по 100 грн, - говорить киянка Людмила Вовк.

Киянин Олег Малко розповів, що за право фотографувати на хрестинах дитини з нього взяли 50 грн, а за церемонію з батьків попросили дати 300 грн, хоча офіційно це коштує 200 грн.

Крім того, подорожчало і освячення машин. Якщо до Нового року за обряд треба було заплатити 300 грн, то зараз вже до 400 грн.

- Питають, яка марка автомобіля. Буває і 500 гривень беруть. Ті, хто освячує дорогу покупку, не скупляться, а решта, звичайно, хоч і дають, але незадоволені, - повідомив киянин Сергій, який нещодавно на Троєщині освящавший нову "Тойоту".

- Пропонують додаткові послуги, - розповів прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов. - Можуть повінчати, але якщо хочете хор з 5-7 осіб, то кожному співакові потрібно дати хоча б по десятці. І за сам ритуал пожертвувати пару сотень, - додав він.

Раніше повідомлялося, що Кабмін прогнозує зростання цін для українців на 12-14 % в цьому році.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору