В Україні ввели кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ

25 березня 2022, 11:45

Верховна Рада 24 березня ухвалила законопроєкт, що передбачає кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень Збройних сил України — позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Зокрема Кримінальний кодекс доповнили статтею 114-2: Про несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Водночас поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Якщо такі дії були вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, то передбачене позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

За інформацією Нацполіції

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору