В Україні створюють систему блокування інтернет-ресурсів, яка збирає інформацію про користувача

03 березня 2023, 14:48

Фото: Richard Patterson/Flickr

В Україні створюють централізовану систему автоматичного блокування інтернет-ресурсів. Про це повідомила Інтернет-асоціація України з посиланням на розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв’язку.

Зокрема, до 2 березня українські інтернет-провайдери мали встановити систему блокування доступу до вебресурсів. Така система кожні 15 хвилин автоматично завантажує на сервер провайдера з вказаного в розпорядженні ресурсу перелік інтернет-адрес для автоматичного блокування (стоп-лист). 

«Інформація про користувача, який намагався зайти на "заборонені" ресурси, автоматично фіксується і передається до відповідних державних органів. І хоча система декларується для протидії фішингу, вона може бути використана для блокування довільної кількості інтернет-ресурсів», — повідомляє ІнАУ.

ІнАУ направила звернення президенту України, секретарю РНБО, голові СБУ, начальникам ГШ ЗСУ і ГРУ МО щодо «неприйнятних ризиків для національної безпеки України через запровадження системи автоматичного блокування інтернет-ресурсів».

ІнАУ вважає, що ця система фактично створює централізований механізм автоматичного блокування доступу користувачів до необмеженого переліку інтернет-ресурсів: 

«Важко переоцінити негативні наслідки для України в разі отримання ворогом доступу до цього механізму. Під приводом протидії фішинговим сайтам закладається потужна загроза, по суті "троянський кінь"». 

Раніше ІнАУ уже двічі зверталася до відповідних державних інституцій із проханням скасувати розпорядження НЦУ через те, що «воно суперечить чинному законодавству України та шкодить її національним інтересам». 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору