В Україні швидко дешевшає цибуля, виробники у розпачі

02 серпня 2023, 22:34

На поточному тижні відпускні ціни на ріпчасту цибулю нового врожаю в Україні вже опустилися нижче рівня минулого року, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Фермери серйозно стурбовані ситуацією, що склалася, адже збирання пізніх сортів цибулі ще не розпочалося, а попит у цьому сегменті залишається дуже низьким навіть на тлі швидкого зниження цін.

Сьогодні ціни на ріпчасту цибулю вже опустилися до 12-18 грн/кг, що в середньому на 15% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Чергове здешевлення в даному сегменті ключові гравці ринку пояснюють тим, що на поточному тижні практично всі українські господарства узялися до збирання цибулі, тому пропозиція цієї продукції на ринку зростає досить швидко. А ось попит, за оцінками фермерів, залишається вкрай низьким, і зниження цін на продажах ніяк не позначається.

При цьому, відпускні ціни на ріпчасту цибулю в Україні вже в середньому на 36% нижчі, ніж на початку серпня 2022 року. Проте багато операторів ринку впевнені, що такі низькі ціни – явище тимчасове, і вже ближче до середини вересня ціни на якісну цибулю можуть почати інтенсивно зростати, коли перекупники почнуть закуповувати дану продукцію для закладання на зберігання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору